Przejdź do treści

WARSZTATY BLIŻEJ NATURY (podsumowanie)

To były pierwsze takie warsztaty organizowane dla schroniska dla zwierząt w Henrykowie, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Wszyscy uczestnicy, zmęczeni wielogodzinną wędrówką, ale jednocześnie zadowoleni dotarli bezpiecznie na metę. I wszyscy są już głodni kolejnej porcji wiedzy i wspaniałych możliwości obserwacji przyrody, jakie zaoferowała firma Swarovski Optik.

W warsztatach oprócz osób dorosłych udział wzięło kilku bardzo młodych piechurów. Dzięki wsparciu i profesjonalnemu podejściu prowadzącego, Pana Seweryna Kubickiego, wszyscy wyprawę przetrwali.

Uczestnicy pojawili się na miejscu zbiórki z darami dla zwierząt z Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie. Oprócz Pana Seweryna powitali ich także przedstawiciele Nadleśnictwa Góra Śląska oraz fotograf Piotr Szaraniec. Po krótkiej odprawie można było ruszyć do lasu. Nikt się nie nudził, bo prowadzący ciekawie opowiadał o mijanych miejscach, o dzikich zwierzętach i ich zwyczajach.

Dzięki ultra nowoczesnym lornetkom i lunetom z najwyższej półki uczestnicy warsztatów mogli podglądać łabędzie wysiadujące jaja, żurawie i inne ptaki. Uczestnicy nauczyli się rozpoznawać tropy saren, jeleni i wilków, a potem z niesłabnącym entuzjazmem pokonywali kolejne kilometry w nadziei na ich zobaczenie. Do spotkania z nimi niestety nie doszło.

Oczywiście był też czas na regenerację, posilenie się, a nawet odpoczynek w hamaku – plecak Pana Seweryna zdawał się nie mieć dna! Zgodnie z planami wyprawa zakończyła się około godz. 15.00.

Niewykluczone, że inicjatywa schroniska zostanie powtórzona, bo uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni, a i podopieczni skorzystali na akcji, gdyż otrzymali pokaźne ilości karmy.

Skip to content