Koty do adopcji

GRASZKA

Data urodzenia : ok. 03.2018r.

Sterylizacja : przed

Graszka jest z nami od 02.03.2021r. Jest przekochana, bardzo spokojna. Wręcz mozna odczuć jak się na nią patrzy, że przeprasza za to, że żyje. Na pewno nowe otoczenie też tak na nią wpływa, ze jest bardziej wycofana. Jednak chętnie nadstawia łebek do pogłaskania, a z innymi kotami żyje w zgodzie.

IRKA

Data urodzenia : ok. 06.2020r.

Irka jest w schronisku od 03.01.2021r. Jest śliczną , bardzo nieśmiałą koteczką. Dobrze czuje się w kociarni z innymi kotami, jednka do ludzi ma dystans. Na początku ciężko było ja znaleźć , zawsze sprytnie sie kamuflowała. Dzisiaj juz mozna ja obserwowac jak spaceruje po  kocim "wybiegu"

WOLKA

Data urodzenia : ok. 05.2020r.

Wolka jest z nami od sierpnia 2020r. Była maleńkim kociakiem, a teraz wyrosła na śliczną koteczkę. Wolka jest bardzo nieśmiała i nieufna. Przy pierwszym kontakcie z człowiekiem chowa się np. w drapaku. Nabranie zaufania do danej osoby to kwestia czasu. Widać, że bardzo ją ciekawi jak inne koty podchodzą i domagają się pieszczot. I już nie ucieka przed pozowaniem do zdjęć :-)

Pierwsze dni kota w nowym domu będą dla niego na pewno stresujące. Będzie musiał poznać nowe otoczenie, opiekunów, a czasem inne zwierzęta domowe. W tym czasie należy zadbać o jego poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny. Nie wolno przytłaczać kota swoją uwagą lub natarczywą chęcią kontaktu np. ze strony dzieci. Na głaskanie i tulenie przyjdzie czas, gdy zwierzę oswoi się z nową sytuacją. Powtarzamy i będziemy powtarzać do znudzenia, że każda adopcja powinna być bardzo przemyślana. Więc jeśli twoim marzeniem jest koci przyjaciel, przygotuj się dobrze na jego przybycie. Porozmawiaj z osobami, które mają koty w domu, zajrzyj do Internetu gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji i porad na temat pojawienia się w twoim życiu nowego domownika. I przede wszystkim sprawdź czy domownicy nie będą uczuleni na nowego domownika


SENDI

Data urodzenia : 06.2018r.

Sterylizacja : przed

Sendi jest w schronisku od sierpnia 2018r. Już jako maluch bardzo bała się człowieka. Prychała i syczała. Dziś jest już dojrzałą kotką i nadal stroni od ludzi. Zmieniła się i jest spokojniejsza,  nie ucieka na oślep jak się wchodzi do kociarnii. Trzeba zaakceptować taką jaka jest i uiszanować jej przetsrzeń.

HANA

Data urodzenia : ok. 09.2018r.

Hana jest w schronisku od 07.01.2019r. Wczesniej trafiła do lecznicy weterynaryjnej, była skrajnie wyczerpana. Nie widzi na jedno oczko. Hana jest bardzo bojaźliwa, mozna do niej podejść, ale jak zobaczy wyciągniętą w jej kierunku rękę cała się kuli. Nie jest to kot do przytalania, podejrzewamy że jak trafi już do właściwego domku to z biegiem czasu nabierze zaufania do nowych właścicieli.