Koty do adopcji

RODO

Data urodzenia : ok. 10.2014r.

Kastracja : TAK

Rodo jest z nami od listopada 2019r. Wcześniej po ciężkim wypadku lokomocyjnym trafił do lecznicy weterynaryjnej. Musiał mieć założone druty w łapce, na szczęście wszystko dobrze się skończyło i dziś Rodo jest w pełni sprawnym kocurkiem. Niestety nie za bardzo odnajduje się w kociarnii. Boi się innych kotów , stroni od nich. Lubi pieszczoty, sam chętnie podbiega do opiekunów i się łasi prosząc o uwagę

UVE

Data urodzenia : ok. 11.2019r.

Uve trafił w styczniu 2020r. do lecznicy weterynaryjnej z powodu bardzo nzaawansowanego kociego kataru. Był bardzo chory. Na szczęście dośc szybko jego stan zaczął sie poprawiać i przyjechał do naszego schroniska. Dzisiaj Uve to radosny kociak, który dokazuje w kociarnii. Przy pierwszym kontakcie gdy nie zna osoby jest trochę nieufny. Trzeba go zachęcić do przyjścia np. wspólną zabawą. Świetnie "dogaduje się" ze starszymi kotami.

BRET

Data urodzenia : ok. 05.2019r.

Kastracja : TAK

Bret jest w schronisku od lipca 2019r. Trafił do nas jako mały kociak. Jest uroczym i kochanym kotem. Bardzo dobrze czuje się w kociarnii gdzie żyje w pełnej harmonii z innymi kotami. Przy pierwszym kontakcie z osobą, której nie zna jest nieufny i nie podchodzi. Potrzebuje chwili aby się oswoić. Bret jest przytulaśnym i bezproblemowym kotem, będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny

GANDALF

Data urodzenia : ok. 12.2017r.

Kastracja : TAK

W grudniu 2019r. został zauważony przy blokach 55 Pułku Piechoty. Ze względu na swoje charakterystyczne umaszczenie i sierść przykuł uwagę mieszkańców. Wyglądało na to, że albo się zgubił albo został wyrzucony z domu. Trafił do schroniska gdzie jest do tej pory. Gandalf jest pięknym, madrym kocurem. Gdy został przeniesiony do kociarnii  był zagubiony i nerwowo reagował na inne koty. Dziś jest już o wiele lepiej, może nie ma wielkiej przyjaźni między nim, a innymi mieszkańcam, ale kłótni też nie ma.  Gandalf jets typem "króla" więc lepiej żeby był jedynym pieszczochem w domu. 


APIS

Data urodzenia : ok. 06.2019r.

Kastracja : TAK

Apisek jest w schronisku od wrzesnia 2019r. Na poczatku był bardzo wystraszony, bał sie dotknięcia ręką. W czasie kwarantanny to się zmieniło. Zaczął lubic pieszczoty i sam podchodził by go pogłaskac. Od kiedy przeszedł  do kociarnii znowu unika kontaktu z człowiekiem, widac że boi sie "nowego" . Większa przetrzeń, inne koty na razie go przerażają

HELA

Data urodzenia : ok. 06.2019r.

Sterylizacja : TAK

Hela trafiła do schroniska jak miała 2 miesiące. Była maleńką, zagubioną kotką, która wyrosła na piękność. Hela jest ciekawa każdego kto wejdzie do kociarnii. Przygląda się uważnie, ale od razu nie podejdzie do człowieka. Obserwuje jak reaguja inne koty i jak sie przekona że wszystko jest ok wtedy tez podchodzi i "prosi" o pogłaskanie. 

NIKA

Data urodzenia. 12.2010.

Sterylizacja: TAK

 

Nika kotka została porzucona przez właściciela na terenie gminy Lipno, wyrokiem sądu została przekazana do naszego schroniska. Kotka nauczona jest do życia w domu z ludzmi co za tym idzie nie może odnależć się w naszym schronisku. Jest uroczą kotką o królewskim charakterze. Lubi dominować i ustawiać pod siebie wszystkie inne koty. 

SENDI

Data urodzenia : 06.2018r.

Sterylizacja : przed

Sendi jest w schronisku od sierpnia 2018r. Już jako maluch bardzo bała się człowieka. Prychała i syczała. Dziś jest już dojrzałą kotką i nadal stroni od ludzi. Zmieniła się i jest spokojniejsza,  nie ucieka na oślep jak się wchodzi do kociarnii. Trzeba zaakceptować taką jaka jest i uiszanować jej przetsrzeń.

SONIC

Data urodzenia : ok. 06.2018r.

Kastracja : TAK

Sonic jest w schronisku od sierpnia 2018r. Był bardzo nieufnym, małym kociakiem. Syczał, prychał, ale potrzebował pomocy więc został z nami. Dziś Sonic daje się pogłaskać i głośno mruczy z zadowolenia. Czasami na wyciągnięta w jego kierunku reaguje syczeniem ale tylko tak  z przyzwyczajenia.. Uwielbia byc głaskanym. Świetnie czuje sie w kociarni, w razie "zagrożenia" tuli się do innych współmieszkańców.

HANA

Data urodzenia : ok. 09.2018r.

Hana jest w schronisku od 07.01.2019r. Wczesniej trafiła do lecznicy weterynaryjnej, była skrajnie wyczerpana. Nie widzi na jedno oczko. Hana jest bardzo bojaźliwa, mozna do niej podejść, ale jak zobaczy wyciągniętą w jej kierunku rękę cała się kuli. Nie jest to kot do przytalania, podejrzewamy że jak trafi już do właściwego domku to z biegiem czasu nabierze zaufania do nowych właścicieli.

KAJKO

Data urodzenia : 08.2017r.

Kastracja : TAK

Kajko trafił do schroniska 03.01.2018r. Jest spokojnym, ślicznym kocurkiem. Bardzo długo bał sie ludzi, uciekał jak tylko weszło sie do kociarnii i z daleko wszystko obserwował. Teraz bardzo chętnie podchodzi do opiekunów, łasi sie i chętnie nadstawia łebek do głaskania. W stosunku do osób których nie zna jest bardzo nieśmiały. Potrzebuje czasu aby zaufac nowej osobie.  Z innymi  kotami "dogaduje się" bardzo dobrze.