Psy do adopcji

SHELLA

Data urodzenia : ok. 09.2019r.

Sterylizacja : przed

Shella jest w schronisku od 23.09.2021r.

Jest kochaną i przesypmatyczną sunia. Kocha wszystkich ludzi bez wyjątku. Jest bardzo przyjacielska i potrzebuje być ciągle głaskana, przytulana, po prostu bez człowieka przy sobie nie jest szczęśliwa. Shella jest malutkim psikiem więc będzie się świetnie czuła nawet w małym miekszanku

KOLA

Data urodzenia : ok. 09.2012r.

Sterylizacja : przed

Kola błąkała się na terenie gminy Rydzyna skąd 16.09.2021r. trafiła do naszego schroniska.

Kola jest cudowną i kochaną sunią. Jest bardzo przyjacielska w stosunku do każdej osoby

JONKA

Data urodzenia : ok. 06.2020r.

Sterylizacja : przed

Jonka jest z nami od 06.09.2021r. Została odłowiona z terenu gminy Rydzyna. Jest psem lękowym, ze strachu potrafi sie nawet zsiusiać, nie wiadomo czy to przez wzgląd, ze jest w obcym, nieznanym miejscu czy może wczesniej doznała krzywdy ze strony człowieka. Nie przejawia agresji, jest przyjacielsko nastawiona do opiekunów.

LEONINA

Data urodzenia : ok. 01.2017r.

Sterylizacja : przed

Leonina jest z nami od 30.08.2021r. Wcześniej błąkała się na terennie gminy Rydzyna.

Leonka jest nieśmiałym, lękowym  psiakiem. Musi osobę poznać żeby swobodnie mozna było z nią wyjśc na spacer. Schronisko, hałasy i inne psy sprawiają, że Leonka jest zestresowana. Wystarczy jednak gdy opuści schronisko wtedy staje się bardziej kontaktowym i radosnym psiakiem.

Nie przejawia agresji pomimo tego, że się boi.

KITKA

Data urodzenia : ok. 2012r.

Sterylizacja : przed

Kitka błąkała się na terenie gminy Pakosławskąd 3.08.2021r. trafiła do schroniska.

Kitka jest codwna, spokojna i bardzo grzeczną sunią.

Przyjaźnie nastawiona do wszystkich, widac że jest bardzo smutna, nie wie co sie stało, że trafiła w takie miejsce. Gdzieś tam na pewno jest jej właściciel, niestety nie szuka Kitki

TAMARA

Data urodzenia : ok. 01.2020r.

Sterylizacja : TAK

Tamara błąkała się na terenie gminy Rydzyna skąd 05.07.2021r. trafiła do schroniska.

Bardzo przyjacielska, ale wystraszona. Ma problem z chodzeniem na smyczy

TORA

TORA - pies lękowy

Data urodzenia : ok. 04.2016r.

Sterylizacja : przed

Tora błąkała się na terenie gminy Śmigiel skąd 19.04.2021r. trafiła do schroniska

Od samego początku pobytu u nas Tora  miała "swój świat". Nie reagowała za bardzo na ludzi, była obojętna, ale nie pozwoliła do siebie podejść 

Z biegiem czasu zaczęła reagowac na głosy, podchodzi do ręki, ale jeszcze obrozy nie pozwoli sobie założyć.

Bardzo ładnie zachowuje się na wybiegu, węszy, biega, zapoznaje się z innymi psami na sąsiednim wybiegu

Przed nią czas socjalizacji 

CYNTIA

CYNTIA - pies lękowy

Data urodzenia : ok. 05.2019r.

Sterylizacja : przed

Trafiła do schroniska  z gminy Krzemieniewo. Została wyłapana gdzieś na polu , nie miała żadnego kontaktu z człowiekiem.

Cyntia powoli przełamuje swoje lęki np. potrafi już podejść do wyciągniętej w jej kierunku ręki by zabrać smaczka. O dotyku na razie nie ma mowy.

Przed nami i Cyntią jeszcze długa droga...

HOLKA

HOLKA - pies lękowy

Data urodzenia : ok. 11.2019r.

Sterylizacja : TAK

Holka trafiła do nas 6.02.2020r. z gminy Pakosław gdzie błąkała się po polach. Była wtedy bardzo nieufnym szczeniaczkiem. Widać bylo, że nie miała wcześniej kontaktu z ludźmi. 

Dość szybko poszła do adopcji, jednak warunki w jakich była przetrzymywana tylko pogłębiły jej  lęki, i została odebrana właścicielowi.

Holka potrzebuje spokojnego domku i cierpliwego właściciela, bo to nasze nastawienie udziela się psu, od tego zależy jej dalsza socjalizacja.

KATI

KATI - pies lękowy

Data urodzenia : ok. 01.2019r.

Sterylizacja : przed

Kati jest z nami od 04.02.2021r.. Wcześniej błąkała się na terenie gminy Miejska Górka. Śliczna, mała kruszynka, która bardzo szybko byłaby w adopcji gdyby nie to, że tak bardzo się boi. Boi sie dosłownie wszytkiego, dotknięcia, podejścia do niej. Widać, że bardzo chce się przełamać.Chętnie podchodzi do człowieka żeby zabrać delikatnie smaczek z ręki. Jednak w trakcie pracy z nią jest ciągle rozkojarzona. Psiaki szczekają, ludzie się przemieszczają itp. Najważniejsze, że chce współpracować i czekamy cierpliwie  na moment kiedy się otworzy.

Październik 2021r.

Dzisiaj Kati to inny psiak. Cieszy się bardzo na widok opiekunów czy wolontariuszy. Daje się zapiąć na smycz i chętnie spędza czas na wybiegu z innymi psiakami. Podchodzi do człowieka, kładzie się pokazując brzuszek i nadstawia głowę do głaskania. Widać, że to zachowanie jest jeszcze trochę "podszyte" strachem, jednak przemiana i chęć kontaktu jest olbrzymia

Na pewno w kochającym domku Kati nabrałaby 100 % pewności siebie.


FILA

Data urodzenia : ok. 2011r.

Sterylizacja : TAK

Fila błąkała sie na terenie gminy Krzemieniewo. Do schroniska trafiła 01.03.2021r.

Fila jest już starszą sunią w typie terierka.

Bardzo przyjazna, grzeczna i spokojna.

To smutne, że psiak który miał właściciela, miał swój dom, na starość "ląduje" w schronisku.

Wierzymy jednak, że ktoś zakocha się w  cudownej Fili i da jej ciepły kąt na jesień jej życia.


FRANIA

FRANIA - pies lękowy

Data urodzenia : ok. 08.2017r.

Sterylizacja : przed

Frania błąkała się na terenie gminy MIejska Górka skąd 14.08.2020r. trafiła do schroniska.

Frania ma uroczy pyszczek, śliczny beżowy kolorsierści i jest w typie labradora.

Cichutka, niewidzialna, schowana w pierwszym okresie pobytu w schronisku za budą potem w budzie. Długo „udawała” po prostu, że jej tu nie ma.

Miała czas, aby poznać opiekunów i  przyzwyczaić się do ich obecności.

Na szczęście jej nieufność i bojaźń nie przejawiają się żadną agresją. Można było zawsze otworzyć budę i ją pogłaskać, dzielnie też znosiła wizyty weterynarza.

Frania jest lękliwym psem, co za tym idzie praca nad jej niepewnością jest długoterminowa.

Widać to na wybiegu kiedy kogoś dobrze nie zna to waha się czy podejść do takiej osoby. Widać, ze ją ciekawi wszystko co nowe, jednak coś hamuje ją przed spontanicznością.

Świetnie „dogaduje” się z innymi psiakami i aż miło popatrzeć na jej merdający ogon.

Adoptując Franię trzeba mieć świadomość, że będzie trzeba poświęcić jej dużo czasu i siebie.

Dobrze żeby trafiła do domu z dużym ogrodem aby mogła swobodnie pobiegać. Spacer poza dom w pierwszych miesiącach jest nie wskazany z uwagi na to, że obojętnie co może ją przestraszyć, a że jest sporym psiakiem może zerwać się smyczy bądź wytrącić ją nam z dłoni. A schwytanie psa lękliwego jest niezwykle trudne, może też w panice wpaść pod nadjeżdżający samochód.

Frania jest kochaną, spokojną i przyjacielska istotką, jej lęki nie powinny przekreślać jej szansy na nowe życie...

IKSI

Data urodzenia : ok. 12.2014r.

Sterylizacja : TAK

Iksi jest w schronisku od 26.12.2020r. Błąkała się po ulicach Leszna. 

Jest sunią w typie „jamnikowatym”, maści czarnej z pięknym, siwym pyszczkiem.

Iksi to mądra, kochana, pełna wigoru psinka.

Do każdego nastawiona bardzo przyjaźnie, rozdaje uśmiechy na lewo i prawo;-), od pieszczot też nie stroni.

Jest pełna energii, uwielbia spacerki, a więc dobrze sprawdzi się w rodzinie, która lubi czynnie spędzać czas, na spacerkach na przykład.

Jest też bardzo pojętna, pięknie reaguje na komendę „siad” więc dalsza nauka komend na pewno sprawi jej wiele frajdy.

Krótko mówiąc naprawdę ciężko zrozumieć dlaczego taki super psiak jak Iksi jest w schronisku…

Nie zastanawiaj się za długo, bo takiej jak Iksi nie znajdziesz nigdzie

FENDI

FENDI - pies lękowy

Data urodzenia : ok. 09.2017r.

Sterylizacja : TAK

Fendi błąkała się po terenie gminy Osieczna skąd w 08.2020r. trafiła do schroniska. Bardzo nieufna, ze strachu bardzo agresywna, wszystkie ząbki potrafiła pokazać , o dotknięciu jej nie było mowy.

Jednak czas robi swoje. Powoli Fendi zaczęła darzyć nowych opiekunów zaufaniem. Wszyscy, którzy codziennie opiekują się zwierzakami w schronisku mogą liczyć na jej przychylność. Jeśli przyjdziesz pierwszy raz do Fendi jesteś intruzem, na którego trzeba poszczekać i powarczeć. Fendi potrzebuje czasu aby oswoić się z nowymi osobami.

BERCIA

Data urodzenia : ok. 07.2012r.

Sterylizacja : TAK

Bercia to psiak po przejściach, które są nam znane. Została odebrana właścicielowi z powodu złego traktowania w lipcu 2019r. Rozprawa sądowa była długa, ale w końcu Bercia może być zaadoptowana.

Jest spokojna, grzeczna i bardzo przyjacielska. Pomimo tego, że nie zaznała w swoim życiu dobrych rzeczy od ludzi to jednak jej wiara w człowieka jest ogromna.

Nie jest za młoda, można powiedzieć o niej, że jest już bardzo dojrzałą sunią. Jednak każdy powinien mieć szansę na szczęscie nawet choćby to była chwila...

RABKA

Data urodzenia : ok. 2009r.

 

Rabka błąkała się na terenie gminy Święciechowa skąd 14.12.2019r. trafiła do schroniska. Jest trochę w typie owczarka niemieckiego, ale w sumie jest bardzo drobna i niska. Rabka to kochana, bardzo przyjacielska sunia. Do każdego pdochodzi z ufnością. Uwielbia spacerki i kontakt z człowiekiem sprawia, że jest szczęśliwa. Niestety bardzo nie lubi innych czworonogów więc trzeba uważac na spacerach żeby przypadkiem się nie wyrwała do innego np. psa. Bo mimo swojego już bardzo dojrzałego wieku ma siłę i duzo energii. Rabka szuka kochającej rodziny, która przyjmie ją pod swój dach.

NORKA

Data urodzenia : ok. 2007r.

Sterylizacja : TAK

Norka trafiła do schroniska 11.11.2014r. Błąkała si w Henrykowie ( gmina Święciechowa). Na początku była bardzo wystraszona i nieufna. Teraz jest juz znacznie lepiej. Cieszy sie na swoich opiekunów. Prosi sama o pieszczoty i uwagę. Jednak nadal jest płochliwa i trzeba uważać aby sie czegoś nie wystraszyła i np. nie zerwała ze smyczy.

Październik 2015r.

Norka zaufała nowym opiekunom. Tuli się do wszystkich, prosi o uwagę całą sobą. Uwielbia spacery, ale najlepiej czuje się na wybiegu, gdzie robi szaleńcze kółka wokół człowieka. Tak okazuje radość, że nie jest sama.