Psy do adopcji

FUNIA

Data urodzenia : ok. 06.2016r.

Sterylizacja : przed

Funia jest z nami od 12.06.2017r. Błąkała się na terenie gminy Pępowo. Funia to maleńka sunia. Jest bardzo przyjacielska i przytulaśna. Jak tylko kogos widzi  śmieje się od ucha do ucha i prosi ochwilę uwagi, zabranie na spacer, gest czułości. Funia jest małym psiakiem więc dobrze będzie sie czuła w małym mieszkanku byle miłości było w nim duzo i nie zabrakło jej dla niej. 

VEGA

Data urodzenia : ok. 2011r.

Sterylizacja : TAK

Po raz pierwszy Vega trafiła do naszego schroniska w maju 2014r. Po około dwóch miesiącach poszła do adopcji. Niestety w czerwcu 2017r. Vega wróciła. Powód oddania psa : tak naprawdę nieznany. Vega jest cudowną, kochaną psiną. Bardzo przyajcielska i skora do pieszczot. Cieszy się bardzo na widok opiekunów, radosnie merda ogonkiem i czeka nieceirpliwie na spacer. Naprawdę cięzko dopatrzeć się niej jakichkolwiek wad. no może jedną : niskie ogrodzenie to dla niej nie problem. Dlatego tez biorąc pod uwagę jej adopcję musimy mieć dobrze zabezpieczony teren. Po drugie szczęśliwy pies to taki, który nie jest zostawiony sam sobie, ale ma mozliwośc spędzania aktywnie czasu z właścicielem.

BILA

Data urodzenia : ok. 2012r.

Sterylizacja : przed

Bilka jest w schronisku od 03.07.2017r. Błąkała się na terenie gminy Bojanowo. Bila jest bardzo przyjacielską i kochaną sunią. Uwielbia spacerki i zabawy na wybiegu. Nie przejawia żadnej agresji. Na wszystkich ludzi reaguje bardzo pozytywnie merdając ogonkiem i prosząc o pieszczoty

MINIA

Data urodzenia : ok. 2014r.

Sterylizacja : przed

Minia trafiła do schroniska 05.06.2017r. Błąkała się na terenie gminy Poniec. Najprawdopodniej bardzo długo sie błąkała bo jest bardzo wystraszona i nieufnie podchodzi do człowieka. Mamy nadzieję, że juz wkrótce wyjdzie bez stresu na spacer.

FETA

Data urodzenia : ok. 2014.

Sterylizacja : przed

Feta jest z nami od 23.06.2017r. Błąkała się po ulicach Leszna. Z początku bardzo nieufna, pokazywała ząbki. Teraz jest o niebo lepiej. Feta daje się zabierać na spacerki i wybieg. Potrzebuje czasu aby przekonac sie że nowo poznany człowiek nie zawsze jest zły.

SAMBA

Data urodzenia : ok. 2014r.

Sterylizacja : przed

Samba jest u nas od 12.05.2017r. Błąkała sie po ulicach Leszna. Samba jest malutką slicznie umaszczoną sunią. Bardzo cieszy się na widok człowieka jednak gdy wyciąga sie do niej ręke kładzie się przy ziemi bo chyba nie wie czego może oczekiwać.... Będzie trzeba włożyc troche pracy aby Samba uwierzyła znowu w dobroc człowieka. Będzie to o tyle łatwe zadanie, że Samba jest bardzo  przyjacielska i bardzo ciągnie ją do ludzi.

SONIA

Data urodzenia : ok. 2005r.

Sonia trafiła do nas w smutnych okolicznościach. Jej pani umarła, a że była osobą samotną bez żadnej rodziny Sonia  musiała trafic do schroniska. Początki były trudne. Była bardzo smutna osowiała i nieufna. Dziś jest już lepiej. Sonia niesmaiło merda ogonkiem na opiekunów i chętnie wychodzi na spacerki.

W TRAKCIE LECZENIA

SHINA

Data urodzenia : ok. 12.2015r.

Sterylizacja : 

Shina trafiła do schroniska 11.05.2017r. Błąkała się na terenie gminy Pakosław. Shina jest bardzo przyjacielską, spokojną sunią. Przy pierwszym kontakcie jest bardzo nieśmiała dlatego trzeba podchodzić do niej powoli żeby sie nie przestraszyła. Nie wiadomo czy miała właściciela czy zyła sobie na wolności. Ma skłonności do uciekania więc trzeba uważać wchodząc do niej do boksu. Ogólnie Shina lgnie do ludzi, patrzy mądrymi pieknymi oczami, sama podchodzi i liże ręke żeby tylko ją pogłaskać. 

ERWINKA

Data urodzenia : ok. 2008r.

W TRAKCIE LECZENIA

Erwinka trafiła do schroniska 25.04.2017r. Błąkała się na terenie gminy Osieczna. Jest kochaną, spokojna sunią. Żal patrzec w jej smutne oczy, gdzies niedawno miała swój dom, swojego pana, a teraz ....porzucona, niechciana jest w schronisku. Erwinka jest bardzo przyjacielska i bezproblemowa. Nie ma w niej żadnej agresji.

MEGI

Data urodzenia : 04.2016r.

Sterylizacja :

Megi jest z nami od 14.04.2017r. Błąkała sie na terenie gminy Rydzyna. Na początku swojego pobytu w schronisku Megi była przerażona. Nowy teren, obce zapachy, obcy ludzie to potegowało jej strach. Na szczęście nie objawiało sie to pokazywaniem zębów, ale kuleniem się i udawaniem, że "mnie tu nie ma". Dzisiaj jest już o wiele, wiele lepiej. Megi głosno szczeka domagając sie uwagi. Chętnie wychodzi na spacerki, jest bardzo przytulaśna i przyjacielska. Jednak gdy tylko gdzieś stuknie czy zrobi się jakieś zamieszanie, Megi w pierwszym odruchu chce uciekać. Dlatego tez biorąc ją na spacer trzeba być rozważnym i czuwać nad tym, aby nie wyszarpnęła nam smyczy z ręki jeśli coś ją wystraszy.

AMELKA

Data urodzenia : ok. 03.2015r.

Sterylizacja :

Amelka jest z nami od 01.04.2017r . Błąkała sie po ulicach Leszna. Amelka jest wesołą, energiczną i bardzo przyjacielską sunią. Będzie wspaniałą przyjaciółką całej rodziny.

BAJKA

Data urodzenia : ok. 2011r.

Sterylizacja : TAK

Bajeczka jest z nami od 10.07.2017r. Błąkała się na terenie gminy Pakosław. Długo zwlekalismy od umieszczenia jej w zakładce psiaki do adopcji. Bajeczka jest przerażonym, wycofanym, zamkniętym we własnym świecie psiakiem. Pomimo wielu prób nie udało się przełamac jej lęków. Bajka od ponad 3 lat nie wyodzi ze swojego boksu. Jej azylem jest jej buda i kojec. Na początku praktycznie nie wychodziła z budy gdy w pobliżu ktos sie kręcił. Teraz biega po boksie nawet gdy ktoś przechodzi obok. Jednka gdy wchodzi sie do kojca ona czmycha do budy. Nie chce bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. Nasze wolontariuszki sie nie poddawają. Coraz częściej Bajeczka poznaje co to jest znaleźć się w ramionach człowieka, dosłownie. Na szczęscie nie reaguje na dotyk agresją, jednak trzeba to robić bardzo spokojnie i rozważnie. Dla Bajki najlepszym rozwiązaniem byłby domek gdzie miałaby własny teren do biegania z ocieploną budą. Gdzie nikt na siłę nie ingerował by w jej życie, ale pozwolił powoli oswajać się z nowym otoczeniem. Wtedy byłaby bardzo szczęsliwa. Może z biegiem czasu przekonałaby sie do nowych właścicieli.

GLORIA

Data urodzenia : 01.2012r.

Sterylizacja :

Gloria jest z nami od 25.01.2017r. Błąkała się na terenie gminy Bojanowo. W chwili przywiezienia była bardzo przerażona. Nie chciał wyjśc z klatki. Z jej zachowania widac, że raczej nie wie co to smycz tym samym nie wie co to spacer obok człowieka. Na dzien dzisiejszy Gloria wychodzi na wybieg jednak podczas wyciągania jej zboksu jest jeszcze zestrresowana. Na wybiegu za to biega radosnie i z ciekawością bada teren. Przed nami jeszcze duzo pracy żeby Gloria stała sie szczęsliwym psem.

TESI

Data urodzenia : 06.2015r.

Sterylizacja : TAK

Sunie urodziły sie w przytulisku w Borku Wlkp. Do naszego schroniska przyjechały 9.02.2016r. Nigdy nie wychodziły z boksu na spacer i nie miały bliższego kontaktu z człowiekiem. Do tej pory nei potrafią chodzić na smyczy, są niespokojne i bardzo nieśmiałe. Pomimo wielu prób przełamania ich lęków, czeka nas jeszcze wiele pracy. Wszystkie 3 sunie będą potrzebowały pomocy behawiorysty, mnóstwa miłości i cierpliwości.

KALA szczęsliwa juz w nowym domku...Tesi nadal czeka...

TESI

TEQUILA

Data urodzenia : ok. 2013r.

Sterylizacja : TAK

Tequila jest u nas od 28.07.2015r. Błąkała się na terenie gminy Wijewo. Pierwsze tygodnie były bardzo trudne zarówno dla niej jak i dla nas. Była przerażona i bardzo "wycofana". Dziś jest już trochę lepiej,  podchodzi do kraty i daje się pogłaskać. Nie wychodzi jednak na wybieg, ani nie umie chodzić na smyczy. Tequila potrzebuje wyrozumiałego i cierpliwego właściciela, który pomoże jej przełamać lęki.

Luty 2017r. Tequila po raz pierwszy na wybiegu. Nie ma nic piękniejszego i wzruszającego jak to, że pies, który od prawie dwóch lat nie wychodził z boksu, w końcu się przełamuje i zaczyna ufać swoim opiekunom.

NORKA

Data urodzenia : ok. 2007r.

Sterylizacja : TAK

Norka trafiła do schroniska 11.11.2014r. Błąkała si w Henrykowie ( gmina Święciechowa). Na początku była bardzo wystraszona i nieufna. Teraz jest juz znacznie lepiej. Cieszy sie na swoich opiekunów. Prosi sama o pieszczoty i uwagę. Jednak nadal jest płochliwa i trzeba uważać aby sie czegoś nie wystraszyła i np. nie zerwała ze smyczy.

Październik 2015r.

Norka zaufała nowym opiekunom. Tuli się do wszystkich, prosi o uwagę całą sobą. Uwielbia spacery, ale najlepiej czuje się na wybiegu, gdzie robi szaleńcze kółka wokół człowieka. Tak okazuje radość, że nie jest sama. 


CZARNA

Data urodzenia : ok. 2009r.

Sterylizacja : TAK

Czarna jest u nas od 25.01.2014r. Błąkała się w Lesznie przy ul. Dożynkowej. Niestety jest bardzo wycofanym i strachliwym psem. Podejrzewamy, że jej ślepota może byc tego powodem , choć inne ślepe psiaki lepiej reagują na człowieka. Początki w schronisku były bardzo trudne. Czarna leżała tylko wciśnięta za budą. Teraz już jest o wiele lepiej. Interesuje ją świat i to, co sie dzieje wokół niej. Chętnie wygrzewa się w słonku w swoim boksie. Nie chowa się przez cały czas w budzie. Nie tracimy nadziei że w końcu Czarna przełamie swoje najgorsze lęki i obawy.

Czarna po raz pierwszy na wybiegu. Hurrra :)

OLA

Data urodzenia : ok. 2010r.

Sterylizacja :

Ola jest u nas od 22.04.2014r. Błąkała się mna terenie gminy Święciechowa. Jest przyjacielska i bardzo energiczna. Ola tak bardzo pragnie bliskości, że wyprowadzona z boksu, skacze na człowieka. Po dłuższym spacerze uspokaja się, ładnie idzie na smyczy i chętnie oddaje się przytulaniu. Nie lubi sama zostawać na wybiegu i na wszystkie możliwe sposoby stara się z niego wydostać. Pracujemy nad jej zachwaniem, od września 2016 r. Oleńka bierze udział w programie szkoleniowym LIRA. Staramy się wyelimonować jej skakanie i zapanowac nad emocjami. To naprawdę piękna sunia o błyszczącej, czarnej jak węgiel sierści. Przy odrobinie pracy Ola zmieni się nie do poznania. Już teraz kontakt z człowiekiem jest dla niej największą radością a przy solidnej dawce ciepła i uczucia, Ola po prostu oszaleje na punkcie swojej nowej rodziny.