Psy do adopcji

AXA

Data urodzenia : ok. 2012r.

Sterylizacja : przed 

Axa trafiła do schroniska 20.10.2017r. Wcześniej mieszkała ze swoja właścicielką w domku w gminie Rydzyna. Niestety jej pani zmarła, a że nie miała żadnych krewnych sunia musiała trafić do schroniska. Axa jest kochaną i bardzo przyjacielską sunią. Zamknięta w kojcu "płacze" domagając się uwagi. Njaszczęsliwsza jest przy człowieku. 

KODA

Data urodzenia : ok. 2015r.

Sterylizacja : przed

Koda jest z nami od 28.09.2017r. Błąkała się po ulicach Leszna. Jak trafiła do schroniska była przerażona. Nie chciała jeść ani wychodzić z budy. O wyjściu z boksu nie było mowy.  Dzisiaj jest o wiele lepiej. Apetyt ma, przyzwyczaiła się do opiekunów i daje się spokojnie wyprowadzać na wybieg. Wszystko co najlepsze jeszcze przed nią...trzeba jej po prostu dać czas, pokazać, że nie wszystkich ludzi trzeba się bać...

KAMA

Data urodzenia : ok. 2013r.

Sterylizacja : przed

Kama jest z nami od 20.08.2017r. Błąkała się po ulicach Leszna. Kama jest spokojną i grzeczną sunią. Przeważnie lezy na budzie i smutnym wzrokiem obserwuje przechodzących koło niej ludzi. Cieszy się dopiero na widok smyczy i chętnie wychodzi na psacerek czy wybieg. 

MINIA

Data urodzenia : ok. 2014r.

Sterylizacja : przed

Minia trafiła do schroniska 05.06.2017r. Błąkała się na terenie gminy Poniec. Najprawdopodniej bardzo długo sie błąkała bo jest bardzo wystraszona i nieufnie podchodzi do człowieka. Mamy nadzieję, że juz wkrótce wyjdzie bez stresu na spacer.

FETA

Data urodzenia : ok. 2014r.

Sterylizacja : przed

Feta jest z nami od 23.06.2017r. Błąkała się po ulicach Leszna. Z początku bardzo nieufna, pokazywała ząbki. Teraz gdy Feta poznała nowych opiekunów i zmieniła się nie do poznania. Jest wesoła i chętna do pieszczot. Kładzie się na trawie i pokazuje brzuszek do głaskania. Cierpliwość popłaca, nie mozna zyskać czyjegoś zaufania z dnia na dzień. Tak jest w wielu przypadkach zwierząt, które trafiają do schroniska. Feta to radosna dojrzała sunia. Potrafi sprawić wiele radości. Kto da jej szansę ...

SHINA

Data urodzenia : ok. 12.2015r.

Sterylizacja : TAK

Shina trafiła do schroniska 11.05.2017r. Błąkała się na terenie gminy Pakosław. Shina jest bardzo przyjacielską, spokojną sunią. Przy pierwszym kontakcie jest bardzo nieśmiała dlatego trzeba podchodzić do niej powoli żeby sie nie przestraszyła. Nie wiadomo czy miała właściciela czy zyła sobie na wolności. Ma skłonności do uciekania więc trzeba uważać wchodząc do niej do boksu. Ogólnie Shina lgnie do ludzi, patrzy mądrymi pieknymi oczami, sama podchodzi i liże ręke żeby tylko ją pogłaskać. 

Wstępna rezerwacja

ERWINKA

Data urodzenia : ok. 2008r.

W TRAKCIE LECZENIA

Erwinka trafiła do schroniska 25.04.2017r. Błąkała się na terenie gminy Osieczna. Jest kochaną, spokojna sunią. Żal patrzec w jej smutne oczy, gdzies niedawno miała swój dom, swojego pana, a teraz ....porzucona, niechciana jest w schronisku. Erwinka jest bardzo przyjacielska i bezproblemowa. Nie ma w niej żadnej agresji.

AMELKA

Data urodzenia : ok. 03.2015r.

Sterylizacja :

Amelka jest z nami od 01.04.2017r . Błąkała sie po ulicach Leszna. Amelka jest wesołą, energiczną i bardzo przyjacielską sunią. Będzie wspaniałą przyjaciółką całej rodziny.

BAJKA

Data urodzenia : ok. 2011r.

Sterylizacja : TAK

Bajeczka jest z nami od 10.07.2017r. Błąkała się na terenie gminy Pakosław. Długo zwlekalismy od umieszczenia jej w zakładce psiaki do adopcji. Bajeczka jest przerażonym, wycofanym, zamkniętym we własnym świecie psiakiem. Pomimo wielu prób nie udało się przełamac jej lęków. Bajka od ponad 3 lat nie wyodzi ze swojego boksu. Jej azylem jest jej buda i kojec. Na początku praktycznie nie wychodziła z budy gdy w pobliżu ktos sie kręcił. Teraz biega po boksie nawet gdy ktoś przechodzi obok. Jednka gdy wchodzi sie do kojca ona czmycha do budy. Nie chce bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. Nasze wolontariuszki sie nie poddawają. Coraz częściej Bajeczka poznaje co to jest znaleźć się w ramionach człowieka, dosłownie. Na szczęscie nie reaguje na dotyk agresją, jednak trzeba to robić bardzo spokojnie i rozważnie. Dla Bajki najlepszym rozwiązaniem byłby domek gdzie miałaby własny teren do biegania z ocieploną budą. Gdzie nikt na siłę nie ingerował by w jej życie, ale pozwolił powoli oswajać się z nowym otoczeniem. Wtedy byłaby bardzo szczęsliwa. Może z biegiem czasu przekonałaby sie do nowych właścicieli.

TESI

Data urodzenia : 06.2015r.

Sterylizacja : TAK

Sunie urodziły sie w przytulisku w Borku Wlkp. Do naszego schroniska przyjechały 9.02.2016r. Nigdy nie wychodziły z boksu na spacer i nie miały bliższego kontaktu z człowiekiem. Do tej pory nei potrafią chodzić na smyczy, są niespokojne i bardzo nieśmiałe. Pomimo wielu prób przełamania ich lęków, czeka nas jeszcze wiele pracy. Wszystkie 3 sunie będą potrzebowały pomocy behawiorysty, mnóstwa miłości i cierpliwości.

KALA szczęsliwa juz w nowym domku...Tesi nadal czeka...

TESI

TEQUILA

Data urodzenia : ok. 2013r.

Sterylizacja : TAK

Tequila jest u nas od 28.07.2015r. Błąkała się na terenie gminy Wijewo. Pierwsze tygodnie były bardzo trudne zarówno dla niej jak i dla nas. Była przerażona i bardzo "wycofana". Dziś jest już trochę lepiej,  podchodzi do kraty i daje się pogłaskać. Nie wychodzi jednak na wybieg, ani nie umie chodzić na smyczy. Tequila potrzebuje wyrozumiałego i cierpliwego właściciela, który pomoże jej przełamać lęki.

Luty 2017r. Tequila po raz pierwszy na wybiegu. Nie ma nic piękniejszego i wzruszającego jak to, że pies, który od prawie dwóch lat nie wychodził z boksu, w końcu się przełamuje i zaczyna ufać swoim opiekunom.

NORKA

Data urodzenia : ok. 2007r.

Sterylizacja : TAK

Norka trafiła do schroniska 11.11.2014r. Błąkała si w Henrykowie ( gmina Święciechowa). Na początku była bardzo wystraszona i nieufna. Teraz jest juz znacznie lepiej. Cieszy sie na swoich opiekunów. Prosi sama o pieszczoty i uwagę. Jednak nadal jest płochliwa i trzeba uważać aby sie czegoś nie wystraszyła i np. nie zerwała ze smyczy.

Październik 2015r.

Norka zaufała nowym opiekunom. Tuli się do wszystkich, prosi o uwagę całą sobą. Uwielbia spacery, ale najlepiej czuje się na wybiegu, gdzie robi szaleńcze kółka wokół człowieka. Tak okazuje radość, że nie jest sama. 


OLA

Data urodzenia : ok. 2010r.

Sterylizacja :

Ola jest u nas od 22.04.2014r. Błąkała się mna terenie gminy Święciechowa. Jest przyjacielska i bardzo energiczna. Ola tak bardzo pragnie bliskości, że wyprowadzona z boksu, skacze na człowieka. Po dłuższym spacerze uspokaja się, ładnie idzie na smyczy i chętnie oddaje się przytulaniu. Nie lubi sama zostawać na wybiegu i na wszystkie możliwe sposoby stara się z niego wydostać. Pracujemy nad jej zachwaniem, od września 2016 r. Oleńka bierze udział w programie szkoleniowym LIRA. Staramy się wyelimonować jej skakanie i zapanowac nad emocjami. To naprawdę piękna sunia o błyszczącej, czarnej jak węgiel sierści. Przy odrobinie pracy Ola zmieni się nie do poznania. Już teraz kontakt z człowiekiem jest dla niej największą radością a przy solidnej dawce ciepła i uczucia, Ola po prostu oszaleje na punkcie swojej nowej rodziny.