Psy do adopcji

MAJA

Data urodzenia : ok. 2018r.

Sterylizacja : przed

Maja jest z nami od 2021r. Z powodu złego trakotwania została odebrana właścicielowi. Maja jest energiczną i bardzo zywiołową sunią. Przy pierwszym kontakcie trochę nieufna. reaguje nerwowo na każdy nagły ruch czy hałas. 

Adopcja dla osób dorosłych

FILA

Data urodzenia : ok. 2011r.

Sterylizacja : przed

Fila błąkała sie na terenie gminy Krzemieniewo. Do schroniska trafiła 01.03.2021r.

Fila jest już starszą sunią w typie terierka.

Bardzo przyjazna, grzeczna i spokojna.

To smutne, że psiak który miał właściciela, miał swój dom, na starość "ląduje" w schronisku.

Wierzymy jednak, że ktoś zakocha się w  cudownej Fili i da jej ciepły kąt na jesień jej życia.


FRANIA

Data urodzenia : ok. 08.2017r.

Sterylizacja : przed

Frania błąkała się na terenie gminy MIejska Górka skąd 14.08.2020r. trafiła do schroniska.

Bardzo długo nie chciała wyjść z budy. Była przerażona i bardzo się bała. 

Zresztą do dzisiaj jest bardzo nieśmiała i trzeba ją zachęcać żeby wystawiła pyszczek  z budy.

Na szczęście Frania choć się boi, nie reaguje na ludzi agresją, żadnym warczeniem. 

Jest uległa i widać, że bardzo chce zaufać człowiekowi

IKSI

Data urodzenia : ok. 12.2014r.

Sterylizacja : przed

Iksi jest w schronisku od 26.12.2020r. Błąkała się po ulicach Leszna. 

Jest sunią w typie „jamnikowatym”, maści czarnej z pięknym, siwym pyszczkiem.

Iksi to mądra, kochana, pełna wigoru psinka.

Do każdego nastawiona bardzo przyjaźnie, rozdaje uśmiechy na lewo i prawo;-), od pieszczot też nie stroni.

Jest pełna energii, uwielbia spacerki, a więc dobrze sprawdzi się w rodzinie, która lubi czynnie spędzać czas, na spacerkach na przykład.

Jest też bardzo pojętna, pięknie reaguje na komendę „siad” więc dalsza nauka komend na pewno sprawi jej wiele frajdy.

Krótko mówiąc naprawdę ciężko zrozumieć dlaczego taki super psiak jak Iksi jest w schronisku…

Nie zastanawiaj się za długo, bo takiej jak Iksi nie znajdziesz nigdzie

FENDI

Data urodzenia : ok. 09.2017r.

Sterylizacja :

Fendi błąkała się po terenie gminy Osieczna skąd w 08.2020r. trafiła do schroniska. Bardzo nieufna, ze strachu bardzo agresywna, wszystkie ząbki potrafiła pokazać , o dotknięciu jej nie było mowy.

Jednak czas robi swoje. Powoli Fendi zaczęła darzyć nowych opiekunów zaufaniem. Wszyscy, którzy codziennie opiekują się zwierzakami w schronisku mogą liczyć na jej przychylność. Jeśli przyjdziesz po\ierwszy raz do Fendi jesteś intruzem, na którego trzeba poszczekać i powarczeć. Fendi potrzebuje czasu aby oswoić się z nowymi osobami.

CETINA

Data urodzenia : ok. 2018r.

Sterylizacja : TAK

Cetinka jest z nami. Została odebrana właścicielowi ponieważ była trzymana na łańcuchu w polu gdzie miała byc psem pilnującym.... Na szczęście jej samotność się skończyła i teraz Cetina czeka na lepszy los. Jest dość duża i bardzo energiczna. Wskazana jest praca z behawiorystą. Cetinka jest przyjaźnie nastawiona  zarówno dla osób dorosłych jak i do dzieci. Gorsza sprawa z innymi zwierzakami. Na dzień dzisiejszy nie lubi kontaktu z innymi psami. 

BERCIA

Data urodzenia : ok. 07.2012r.

Sterylizacja : TAK

Bercia to psiak po przejściach, które są nam znane. Została odebrana właścicielowi z powodu złego traktowania w lipcu 2019r. Rozprawa sądowa była długa, ale w końcu Bercia może być zaadoptowana.

Jest spokojna, grzeczna i bardzo przyjacielska. Pomimo tego, że nie zaznała w swoim życiu dobrych rzeczy od ludzi to jednak jej wiara w człowieka jest ogromna.

Nie jest za młoda, można powiedzieć o niej, że jest już bardzo dojrzałą sunią. Jednak każdy powinien mieć szansę na szczęscie nawet choćby to była chwila...

RABKA

Data urodzenia : ok. 2009r.

Sterylizacja : przed

Rabka błąkała się na terenie gminy Święciechowa skąd 14.12.2019r. trafiła do schroniska. Jest trochę w typie owczarka niemieckiego, ale w sumie jest bardzo drobna i niska. Rabka to kochana, bardzo przyjacielska sunia. Do każdego pdochodzi z ufnością. Uwielbia spacerki i kontakt z człowiekiem sprawia, że jest szczęśliwa. Niestety bardzo nie lubi innych czworonogów więc trzeba uważac na spacerach żeby przypadkiem się nie wyrwała do innego np. psa. Bo mimo swojego już bardzo dojrzałego wieku ma siłę i duzo energii. Rabka szuka kochającej rodziny, która przyjmie ją pod swój dach.

NORKA

Data urodzenia : ok. 2007r.

Sterylizacja : TAK

Norka trafiła do schroniska 11.11.2014r. Błąkała si w Henrykowie ( gmina Święciechowa). Na początku była bardzo wystraszona i nieufna. Teraz jest juz znacznie lepiej. Cieszy sie na swoich opiekunów. Prosi sama o pieszczoty i uwagę. Jednak nadal jest płochliwa i trzeba uważać aby sie czegoś nie wystraszyła i np. nie zerwała ze smyczy.

Październik 2015r.

Norka zaufała nowym opiekunom. Tuli się do wszystkich, prosi o uwagę całą sobą. Uwielbia spacery, ale najlepiej czuje się na wybiegu, gdzie robi szaleńcze kółka wokół człowieka. Tak okazuje radość, że nie jest sama. 


OLA

Data urodzenia : ok. 2010r.

Sterylizacja : TAK

Ola jest u nas od 22.04.2014r. Błąkała się mna terenie gminy Święciechowa. Jest przyjacielska i bardzo energiczna. Ola tak bardzo pragnie bliskości, że wyprowadzona z boksu, skacze na człowieka. Po dłuższym spacerze uspokaja się, ładnie idzie na smyczy i chętnie oddaje się przytulaniu. Nie lubi sama zostawać na wybiegu i na wszystkie możliwe sposoby stara się z niego wydostać. Pracujemy nad jej zachowaniem, od września 2016 r. Oleńka bierze udział w programie szkoleniowym LIRA. Staramy się wyelimonować jej skakanie i zapanowac nad emocjami. To naprawdę piękna sunia o błyszczącej, czarnej jak węgiel sierści. Przy odrobinie pracy Ola zmieni się nie do poznania. Już teraz kontakt z człowiekiem jest dla niej największą radością a przy solidnej dawce ciepła i uczucia, Ola po prostu oszaleje na punkcie swojej nowej rodziny.