Psy do adopcji

DŻULI

Data urodzenia : ok. 07.2019r.

Kastracja : TAK

Dzuli jest w schronisku od 18.03.2021r. Błąkał sie po ulicach Leszna. Przyjacielski, towarzyski i energiczny. Głośno domaga się uwagę 

WSTĘPNA REZERWACJA

PREZES

Data urodzenia : ok. 01.2016r.

Kastracja : TAK

W lipcu 2020r. błąkał się na terenie gminy Krzemieniewo skąd trafił do naszego schroniska. 

We wrześniu 2020r,. Prezes poszedł do adopcji. Przyszli właściciele byli bardzo przekonujący, że właśnie u nich psiak będzie miał najlepiej,  kilka razy przyjeżdżali do psiaka w odwiedziny. Nic nie wskazywało na to, co zastaniemy w czasie kontroli poadopcyjnej. 

Okazało się, że Prezes "wisi" na łańcuchu i brnie w błocie. 

Oczywiście od razu został zapakowany do auta i wrócił do schroniska.

Prezes to bardzo przyjazny psiak. Ma w sobie mnóstwo energii i wigoru. Będąc w kojcu nie ma jak spożytkować nadmiaru energii, musi mieć możliwość swobodnego biegania, pobycia z człowiekiem, wtedy będzie szczęśliwym i spelnionym psem.


IWO

Data urodzenia : ok. 01.2015r.

Kastracja : przed

Iwo jest z nami od 04.02.2021r. Wcześniej błąkał się na terenie gminy MIejska Górka.

Jest grzecznym, trochę nieśmiałym psiakiem. 

Przy gwałtownych ruchach rąk czy hałasie Iwo kładzie się nisko przy ziemi. Może to świadczyć o przebytej traumie bądź po prostu jest typem psa lękliwego.

Nie reaguje na człowieka agresją, wręcz przeciwnie, cieszy się i spokojnie można go zapiąć na smycz.

Iwo potrzebuje spokojnego i wyrozumiałego właściciela. Dobrze traktowany odwzajemni się przywiązaniem i dozgonną przyjaźnią.

RIKI

Data urodzenia : ok.01.2014

Kastracja : TAK

 

Riki błąkał się  na terenie gminy Rydzyna skąd w dniu 23.07.2019r. trafił do schroniska. Riki to bradzo energiczny i charakterny psiak. Z reguły wesoły, przyjaźnie nastawiony, jednka potrafi pokazać swoje drugie ja. Jak mu się coś nie spodoba, kiedy jest podekscytowany i przeszkodzi mu się np. poprzez zapinanie smyczy, może próbować sie odgryźć. 

Riki powinien trafić do osób dorosłych, gdzie nie ma dzieci.

MIKOŁAJ

Data urodzenia : ok. 08.2013r.

Kastracja : przed

Mikołaj to psiak po przejściach. Wiele razy trafiał do schroniska z powodu braku odpowiedzialności ze strony jego właścicieli. W maju 2020r. Mikołaj trafił do nas dobre, jego pan umarł, a nim nie miał kto się zająć.

Jest nieufnym psiakiem, jak przechodzi się koło jego boksu pokazuje wszystkie ząbki. Potrzebuje jeszcze trochę czasu aby nas polubić...

POGO

Data urodzenia : ok. 01.2019r.

Kastracja : TAK

Pogo błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Do schroniska trafił 16.01.2021r. Jest młodym psem w typie labradora. Przyjacielski, wesoły, energiczny.

DON

Data urpdzenia : 01.2014r.

Kastracja : przed

Don jest z nami od 29.12.2020r. Błąkał się po ulicach Leszna.

DEXTER

Data urodzenia : ok. 12.2014r.

Kastracja : TAK

Dexter jest z nami od 30.11.2020r. Wcześniej błąkał się na terenie gminy Pakosław. Dexter jest bardzo przyjaznym i grzecznym psiakiem. Kocha wszystkich ludzi, a spacerki z nimi to dla niego największa nagroda

WSTĘPNA REZERWACJA

MAX

Data urodzenia : ok. 2018r.

Kastarcja : TAK

Max jest z nami, bo tak potoczyło sie jego zycie. Niby chciany, ale niechciany. Tak jest z większością zwierząt w schroniskach. Max jest wesołym, energicznym psiakiem. Śliczny kudłaczek o mądrych oczach. Nie do wsszytkich od razu jest przyjaźnie nastawiony. Trzeba "zasłużyć" na jego zaufanie. Częste wizyty na pewno spowodują , że Maxik otworzy się na potencjalnego właściciela.Uwielbia  spacerki i bieganie po wybiegu.

OLEK

Data urodzenia : ok. 08.2015r.

Kastracja : przed

Olek błąkał sie na terenie gminy Miejska Górka skąd 14.08.2020 trafił do schroniska. Olek jest przyjacielskim psiakiem. Uwielbia spacerki i zabawy na wybiegu z opiekunami. Jest bardzo energicznym psiakiem i bardzo głośno domaga się uwagi. Zamknięcie w kojcu jest dla niego stresujące, widac to gdy wejszie się do jego boksu aby mu posprzątać. Zaczepia wtedy delikatnie "szczypiąc" po nogach, żeby tylko go pogłskać czy zabrac na spcerek

ROY

Data urodzenia : 05.2015r.

Kastracja : przed

Roy został znaleziony na terenie gminy Wijewo i w dniu 22.05.2019r. trafił do schroniska. Był bardzo nieśmiałym i wycofanym psiakiem. Sporo czasu zajęło mu oswojenie się z nowymi opiekunami i otoczeniem. Dzisiaj chętnie wychodzi na wybieg i spacery. Cieszy się na widok człowieka. Jest przyjacielski i skory do zabaw na wybiegu.

FILIPEK

Data urodzenia : ok. 07.2016r.

Kastracja : przed

Filipek błąkał się  na terenie miasta Leszna w dniu 03.07.2019. Jest bardzo charakternym psem. Na początku pokazywał zęby na wszystkich i nikt nie mół wejść do jego boksu. Teraz jest juz bardziej otwarty, mozna wejśc mu posprzątac. Wychodzi także na wybieg

ROBIN

Data urodzenia : ok. 09.2018r.

Kastracja : TAK

Robin błąkał sie na terenie gminy Poniec skąd w dniu 15.05.2019r. trafił do schroniska.  

Przez długi czas był przerażony, siedział tylko w budzie i „udawał”, że go po prostu nie ma. Gdy widział wyciągniętą rękę w swoją stronę, cały przylegał do podłoża. Chyba nie miał wcześniej dobrych doświadczeń z ludźmi.

Pomimo tego, że tak przeraźliwie wszystkiego się bał, nie przejawiał żadnej agresji.

Z biegiem czasu, powoli zaczął się otwierać na opiekunów. Merdał ogonkiem kiedy się do niego podchodziło, a na wybieg był wynoszony – dosłownie na rękach, bo panicznie bał się smyczy, nigdy chyba nikt go na niej nie prowadzał.

Dzisiaj Robinek cieszy się całym sobą na widok opiekunów i wolontariuszy. Nie może się doczekać kiedy wyjdzie na wybieg, najlepiej w towarzystwie opiekuna, żeby się poganiać i pobawić. Podejmowane są powoli próby wychodzenia z nim na spacer poza schronisko. Trzeba to robić z rozwagą, bo każda nieprzewidziana sytuacja może spowodować panikę u Robina i zerwanie smyczy.

Cieszy to, że Robin z dnia na dzień robi postępy.

Kto zdecyduje się na adopcję Robina musi być świadomy tego, że jest on psem lękliwym. Jego lęki można próbować wyeliminować różnymi ćwiczeniami i pracą z behawiorystą, jednak nie zawsze to się udaje. Życie z takim psiakiem jest na pewno w jakiś sposób trudne, ale też nie jest tak, że nie da się z tym żyć. Przede wszystkim trzeba z takim psem zbudować zaufanie i wzajemną akceptację, a to już łatwa droga do sukcesu J

PAKO

Data urodzenia : ok. 2007r.

Kastracja : TAK

Pako trafił do schroniska 08.02.2017r. Był przetrzymywany przez swojego właściciela w okrutnych warunkach. W kojcu na łańcuchu na odległej od zabudowań działce. Był wychudzony i bardzo zaniedbany. Dzisiaj Pako to piękny, budzący respekt psiak. Musiało upłynąc trochę czasu nim zaakceptował nowych opiekunów. Na obcych pokazuje zęby dlatego też w razie podjęcia decyzji o jego adopcji trzeba być świadomym pracy jaką będzie trzeba włożyć w zaskarbieniu sobie jego lojalności i przyjaźni.

BOJ

Data urodzenia : 04.2016r.

Kastracja : przed

Boj jest z nami od 28.05.,2018r. Błąkal sie na terenie gminy Borek Wlkp. Jest bardzo wycofany i zestresowany. Boi sie ludzi. Długa i cięzka droga przed nami, ale zrobimy wszystko żeby Boj w koncu przełamał swoje lęki.

KURAK

Data urodzenia : 06.2015r.

Kastracja : TAK

Kurak trafił do nas 8.06.2018r. z terenu gminy Rydzyna. Swoje imię zawdzięcza temu, że nie lubi ptactwa. Kurak był bardzo wycofany, bał się strasznie wszystkiego i wszystkich. Przełamał sie dopiero po ok. 2 miesiącach pobytu w schronisku. Zaufał jednemu opiekunowi, któremu pozwala wyprowadzać się na wybieg, prosi o pieszczoty. Przed Kuraczkiem jeszcze długa droga, ale najwazniejsze, że potrafi przełamywać swoje lęki.

 

Kurak dzisiaj jest innym psem. Kocha ludzi, uwielbia pieszczoty. Przy pierwszym kontakcie z obcą osoba nadal jest nieufny. Potrzebuje chwili by zaufac nowej osobie. Wystarczy trochę chęci i wytrwałości aby Kurak stał się naszym najlepszym i oddanym przyjacielem. Niech nas nie zmyli głośne warczenie i szczekanie, tak naprawdę to jest wołanie o chwilę uwagi... 

MALIBU

Data urodzenia : ok. 03.2010r.

Kastracja : przed

Malibu jest w schronisku od 30.03.2018r. Błąkał sie na terenie gminy Bojanowo. Malibu pomimo swego wieku jest pełen życia i wszystko bardzo go ciekawi. Niestety jak to bywa przy tak dużych psach najbardziej jest narażony na choroby stawów. Dlatego też mamy nadzieję, że jeszcze przed zimą znjadzie nowy domek i ciepły kąt dla siebie. Malibu jest zupełnie nieszkodliwym psem i jest bardzo przyjacielski w stosunku do ludzi. 

MAJLO

Data urodzenia : ok. 02.2009r.

Kastracja :

Majlo jest z nami od 20.02.2018r. Błąkał się na terenie gminy Krzemieniewo. Majlo jest jak do tej pory nieufnym psiakiem. Gdy się podchodzi próbuje ugryźć, jest to jednak bardziej próba pokazania, że się bardzo boi. Trochę pracy przed nami, ale wierzymy że Majlo stanie się szczęsliwym psiakiem.

marzec 2019r. 

Majlo stał sie ufny w stosunku do piekunów. Chętnie wychodzi na spacerki i cieszy sie na widok człowieka. Nie próbuje juz nikogo podgryzać wręcz przeciwnie stał sie przyjaźnie nastawionym fajnym, psiakiem. 

listopad 2019

Majlo jest nie do poznania. Na widok ludzi merda ogonkiem, cieszy się i biega po swoim kojcu. Gdy ma zapinaną smycz liże człowieka po ręce....to rozczulające. Żal tylko, że cały czas czeka na swój dzień...na swój ciepły kąt w nowym domku

EDI

Data urodzenia : ok. 2008r.

Kastracja : przed

Edi trafił do schroniska 20.03.2018r. Błąkał się po ulicach Leszna. Edi pomimo swego dojrzałego wieku jest bardzo energicznym psem. Głośno szczeka domagając się w ten sposób uwagi. Jak każdy psiak uwielbia spacery. Od samego początku zaakceptował nowych opiekunów. Nie przejawia agresji. 

FAZI

Data urodzenia : ok. 2013r.

Kastracja : TAK

Fazi trafił do schroniska 22.04.2017r. Błąkał sie na terenie miasta Leszna. Jak na razie jest bardzo prestraszony i niesmiały. Nie wychodzi na razie spacery bo nie daje sie dotknąć. Na szczęście apetyt mu dopisuje. Mamy nadzieję że juz wkrótce przełamie swoje lęki.

Fazi jest pięknym psem, nadal jednak bardzo się boi człowieka

MARZEC 2019R.

Fazi wychodzi z opiekunami na wybieg. Jego lęki nie zniknęły całkowicie  jednak chęć wyjścia z boksu zwyciężyła. Fazi chętnie podchodzi do poiekunów z którymi obcuje na co dzień. Gorzej jest z osobami któcyh nie zna,. Potrzebuje czasu aby zaufać.

OLSEN

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Olsen błąkał sie na terenie gminy Osieczna skąd w dniu 08.08.2016r. trafił do naszego schroniska. Początki były bardzo trudne. Olsen na wszystko i wszystkich reagował agresją. O wejściu do niego do kojca nie było mowy. Jednak z dnia na dzień wydłużaliśmy mu czas na jakies pozytywne "przełamanie"  na moment kiedy będzie lepiej. Trwało to prawie pół roku. Olsen przyzwyczajał sie do opiekunów i w końcu pozwolił na swobodne wejście na jego teren. Udawał wtedy, że po prostu nikogo nie widzi i bawił się miską. Olsen nie toleruje obroży, na próbę pogłaskania go po karku reaguje pokazaniem zębów. Wreszcie w marcu br. Olsen po raz pierwszy wyszedł z kojca na wybieg. Radość była wielka nie tylko dla niego ale i dla nas, że udało się :-) Na dzień dzisiejszy Olsen jest wypuszczany na wybieg bezpośrednio z kojca, o smyczy nie ma mowy. Mozna wejśc do niego na wybieg , porzucac mu piłkę, którą ubwielbia się bawić. Olsen powinien trafić na teren gdzie nie ma żadnych osób postronnych tylko właściciel. Będzie na pewno świetnym stróżem posesji, jednak trzeba zachować przy nim maksimum uwagi i rozwagi. Adopcja takiego psa powinna byc bardzo dobrze przemyslana. Pomoc behawiorysty jak najbardziej wskazana.

Olsen uwielbia ganiać wzdłuż płotu  ze swoją przyjaciółką  Tequilą

RESET

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Reset jest w schronisku od 21.08.2016r. Błąkał się przy ul. Rejtana w Lesznie. Reset jest jak na razie niepewnym psem. Widząc ludzi cieszy się, merda ogonkiem, ale jest w stanie ugryźć gdy odpina mu sie np. smycz. Mamy nadzieję, że ten stan poprawi się po zabiegu kastracji.

BOLEK

Data urodzenia : ok. 11.2014r.

Kastracja : TAK

Bolek i Lolek są u nas od 20.11.2015r. Wcześniej błąkały sie na terenie gminy Śmigiel. Psiaki są bardzo wystraszone, nieufne. Gdy podchodzi sie do kojca uciekają szybko do budy. Na szczęście nie przejawiają agresji, można otworzyć budę i każdego wziąć na ręce. Mamy nadzieję, że uda się je szybko przekonać, że smycz to nic groźnego i będą chciały wychodzić o własnych siłach na spacerki.

LOLEK w lutym 2020r. trafił do adopcji , powoli klimatyzuje się w nowym miejscu.

BOLEK cały czas czeka na swoją szansę....

DOLAR

 

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Dolar trafił do schroniska 07.05.2014r. Błąkał sie na terenie gminy Miejska Górka. Od samego początku był przerażony i nieufny. Wcale nie wychodził z budy i na wszystkich pokazywał zęby. Dziś tj. październik 2014r. jest lepiej. Biega po swoim boksie i głosno szczeka gdy widzi wychodzące na spacer psy. On sam bardzo się boi. Można juz wejść spokojnie do boksu i delikatnie go pogłaskać, jednak Dolar jeszcze jest wystraszony. Nie ugryzie pracowników ale przed nami jeszcze długa droga do zaskarbienia sobie jego całkowitej akceptacji.

23.11.2014r.

Dolarek po raz pierwszy na wybiegu. Jest bardzo grzeczny ale nadal jak tylko gdzieś stuknie, puknie cały się kuli i jest przerażony.

 

Październik 2015r.

Dolar jest nie do poznania. Głośno szczeka domagając się o uwagę. Z radości podszczypuje ręce opiekunów, a na wybiegu radośnie biega.


OLO

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Olo jest u nas od 10.04.2014r. Błąkał się po ulicach Leszna. Początki jego pobytu w schronisku były bardzo trudne zarówno dla niego jak i dla pracowników. Olo był bardzo agresywny, trzeba było zachowywać szczególną ostrożnośĆ podczas codziennego karmienia czy sprzątania boksu. Z miesiąca na miesiąc traciliŚmy nadzieję że Olo pozwoli do siebiE podejść. Wszystko zmieniło się po przeniesieniu go z kwarantanny do boksu "adopcYjnego" znajdującego się przy wybiegu. Może właśnie ta otwarta przestrzeń, ciągły kontakt wzrokowy z ludźmi i innymi psami sprawił, że Olo sie przełamał. Wychodzi na spacerki, biega z radością po wybiegu. Jest bardzo energicznym psem, który ma charakterek. W stosunku do mężczyzn jest nadal nieufny. Potrafi ugryźć. W sosunku do kobiet jest bardzo przyjacielski i przytlasny, grzecznie stoi gdy jest pora na "czesanie". Przy wyprowadzaniu na wybieg czy spacer z radości bawi się w "przeciąganie smyczy",

KLEOŚ

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Kleoś jest w schronisku od 28.01.2014r. Błąkał się na terenie Leszna. Kleoś jest grzecznym i wesołym psiakiem.Jest nieufny w stosunku do mężczyzn do tego stopnia, że moze ugryźć. Ale to tylko kwestia czasu aż zaufa człowiekowi. Kleoś uwielbia towarzystwo opiekunek i głośno domaga się o uwagę. idealny przyjaciel dla osób dorosłych.