Psy do adopcji

MAGIK

Data urodzenia : ok. 2014r.

Kastracja : TAK

Magik to pies marzenie. Wesoły i pełen energii czeka niecerpliwie za spacerem w towarzystwie człowieka. Jest bardzo przyjacielski w stosunku do wszystkich osób. Jego zletą jest cierpliwość, dlatego świetnie sprawdza się w reprezentowaniu swoich schroniskowych przyjaciół na lekcjach edukacyjnych, organizowanych przez naszych opiekunów w szkołach i przedszkolach. Ciągle uśmiechnięta mordka to jego znak rozpoznawczy. Magik czeka z utęsknieniem na to aż ktoś go pokocha i da mu nowy, bezpieczny dom.

GABI

Data urodzenia : ok. 11.2018r.

Gabi błąkała sie na terenie Leszna i 5.03.2019 trafiła do naszego schroniska. Jest małą, wesołą kruszynką, która potrzebuje kochających właścicieli. Bardzo źle znosi samotność. Uwielbia być przytulana, sama "skrobie" się na kolana żeby tylko byc blisko człowieka. 

Wiele osób uważa, że adopcja szczeniąt  jest prostsza i łatwiejsza od adopcji psa dorosłego.  A do tego szczeniaczki są takie słodkie, nieporadne i wywołują od razu uśmiech na naszych twarzach. Widząc taką małą śliczną kuleczkę często zapominamy, że ta mała istota to żywa istota, który nie będzie na zawołanie siusiał, spał czy się bawił, że ta żywa istota potrzebuje też swojej przestrzeni i przede wszystkim szacunku. Tak naprawdę adoptujemy dziecko, którego wychowania  podjęliśmy się właśnie w dniu adopcji. W związku z tym czeka nas  sprawdzian przede wszystkim z cierpliwości. Szczeniak tak jak i małe dziecko chłonie wszystko jak gąbka.  Dlatego też  to od nas zależy czy wyrośnie na takie psa jakiego sobie wymarzyliśmy. Nie zawsze dobrym argumentem za adopcją szczeniaka jest małe dziecko, bo będą razem się wychowywać i pies dziecku krzywdy nie zrobi. To niestety jeden z wielu mitów. 

Adopcja musi być dobrze przemyślaną decyzją, bo psiak zostanie z Tobą dobrych kilkanaście lat. Niech te lata będą spokojne i szczęśliwe zarówno dla Ciebie jak i dla Twojego czworonoga.

REMIK

Data urodzenia : ok. 01.2018r.

Kastracja : przed

Remik jest z nami od 22.01.2019r. Błąkał się na terenie miasta L:eszna. Na początku swojego pobytu w schronisku był bardzo niepewny i wystraszony, pokzaywał ząbki. Najgorzej reagował na mężczyzn. Dzisiaj jest już lepiej, wychodzi na spacery i cieszy sie na widok opiekunów. Jednak  na odwiedzających głośno szczeka i nie jest za bardzo przyajzny. Z doświadczenia wiemy, że potrzebuje czasu i ciągłego kontaktu z osobą, żeby jej zaufać. Wskazana jest  adopcja do domu gdzie nie ma małych dzieci. Remik jest bardzo energiczny na spacerach, może mocno ciągnąć, wszystko jest kwestią konsekwentnej pracy nad dobrym zachowaniem.

VIKA

Data urodzenia : ok. 01.2012r.

Sterylizacja : przed

Vika błąkała sie na terenie  gminy Osieczna, wpadła do zbiornika z wodą i w dniu 21.01.2019r. trafiła do naszego schroniska, cała mokra i przemarznięta. Vika jest kochaną psinką. Jest bardzo przyjacielska i ufna. Będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny

ROBERT

Data urodzenia : ok. 01.2015r.

Kastracja : przed

Robert błąkał sie na terenie gminy Osieczna skąd 17.01.2019r.  trafił do schroniska. Robert Jest bardzo przyjacielskim i radosnym psiakiem. Gdy wchodzi sie do jego boksu, on skacze wyskoko jak piłeczka. Nachylając sie do niego trezba uważać żeby niechcący nie dostać mokrego buziaka prosto w twarz :-). Robercik musiał przejśc jakieś nieprzyjemne sytuacje z człowiekiem bo jak sie do niego podchodzi to schyla sie mocno do ziemi, ale jak juz widzi, że czlowiek chce go pogłaskac i mówi się do niego spokojnym tonem, cieszy sie jak szalony.. Jest małym psiakiem więc nie będzie z nim problemów nawet w małym mieszkanku. 

JAGA

Data urodzenia : ok. 2015r.

Sterylizacja : przed

Jaga jest w schronisku od listopada 2017r. ( Miejska Górka). Została odebrana właścicielowi wskutek złego traktowania. Jaga to sunia w typie teriera. Jets bardzo przyjacielskim i kochanym psem. Czeka z nieceirpliwością na spacer , aby chociaż przez chwilę pobyć z człowiekiem. Na wybiegu, gdy jest zostawiona sama sobie, pojawiają się u niej silne instynkty i kopie wielkie dziury. To taka rozrywka żeby sie nie nudzić.... Adoptując Jagę zyskasz prawdziwego przyjaciela

MIKI

Data urodzenia : ok. 2015r.

Sterylizacja : TAK

Miki jest w schronisku od listopada 2017r. ( Miejska Górka). Został odebrany właścicielowi wskutek złego traktowania. Nadal jest nieufny w stosunku do mężczyzn. W stresowych sytuacjach może nawet próbować ugryźć. Mimo wszytsko Miki to psiak który czeka na swoją szansę. Tyle czasu spędził już w klatce, że z niecerpliwością czekamy na osobę, która się w nim zakocha i będzie miała chęć podjęcia pracy  w odbudowaniu jego ufności w stosunku do człowieka.

HEKTOR

Data urodzenia : ok. 2014r.

Kastracja : TAK

Hektor jest w schronisku od listopada 2017r. ( Miejska Górka). Został odebrany właścicielowi wskutek złego traktowania. Hektor to psiak w typie wyżła. Hektor jest pełen energii, radości, wiecznie jest w ruchu i dopomina sie o uwagę. Nic w tym dziwnego. Ma wszystkie cechy psa mysliwskiego. Jesli myslisz o adopcji takiego psiaka pamiętaj że :  psy te nie znoszą samotności i bezczynności. Pozbawiony swoich pasji sam zorganizuje sobie czas : przekopie ogródek albo przemebluje mieszkanie. Hektor nie spaceruje on wiecznie pracuje. Ciagle węszy i chce jak najszybcjie znaleźć źródło ciekawego zapachu. Dlatego tez zastanów sie przed adopcją czy jesteś w stanie zapewnić mu szczęśliwe, spełnione życie. A tym samym byc szczęsliwym razem z nim.

WSTĘPNA REZERWACJA

BURSZTYNEK

Data urodzenia : ok. 01.2014r.

Kastracja : przed

Bursztynek jest w schronisku od 07.01.2019r. Wcześniej błąkał sie na terenie gminy Poniec. Jest małym ślicznym psiakiem. Niektóre zwierzaki już tak mają, że od pierwszego spojrzenia nas przyciągają i tak właśnie jest z Bursztynkiem. Bursztynek jest bardzo przyjacielskim psiakiem i cieszy się całym sobą na widok człowieka. Jest energiczny i ciekawy wszystkiego co się dzieje wokół niego. Po prostu nie da się go nie lubić. 

DEMON

Data urodzenia : ok. 01.2011r.

Kastracja : przed

Demon tarfił do schroniska 5.01.2019r. Błąkał się po ulicach Leszna. Psiak dostał od nas trochę przewrotne imię, bo nie chodzi tu o jego charakter ale o piękny czarny kolor sierści. Demon jest spokojnym, bardzo przyjacielskim psiakiem. Każdego wita merdając ogonem, jest pełen pozytywnej energii. Uwielbia spacery w towarzystwie opiekunów, jest kontaktowy i na pewno szybko nauczy się podstawowych komend. Demon czeka na swoją szanse na nowe życie...może z Tobą? 

FINKA

Data urodzenia : ok. 12.2015r.

Sterylizacja : przed

Finka błąkała się na terenie gminy Osieczna skąd  28.12.2018r. trafiła do naszego  schroniska. Finka jest przerażonym psiakiem co widac już na zdjęcie. Jej poddańcza poza nie pozwala zapiąc jej na smycz żeby mogła pójść na spacer.  Jak tylko ktoś zbliża się do niej od razu kładzie się na grzbiet. Nie przejawia przy tym żadnej agresji. Schroniskowy zgiełk i mnóstwo obcych zapachów nie sprzyja szybkiemu wyzbyciu się lęków. Finka potrzebuje jak najszybciej cierpliwego, zrównoważonego właściciela, który da jej poczucie bezpieczeństwa i dużo miłości.

ŁATEK

Data urodzenia : ok. 12.2016r,

Kastracja : przed 

Łatek jest w schronisku od 24.12.2018r. Błąkał się po ulicach Leszna.Pierwsze dni Łatka w schronisku były bardzo trudne. Był przerażony nieznanym otoczeniem i niezliczonymi zapachami, przez co reagował agresją. Na szczęście szybko przekonał się, że nikt nie chce mu tutaj zrobić krzywdy. Dziś Łatek cieszy się na widok przechodzących osób. Chętnie wychodzi na spacerki i czeka na swoją szansę na nowe życie w kochającej rodzinie...

SZELMA

Data urodzenia : ok. 12.2012r.

Sterylizacja : przed

Szelma błąkała się na terenie gminy Święciechowa skąd 7.12.2018r. trafiła do schroniska.Szelma od samego początku pobytu u nas obdarzyła nowych opiekunów natychmiastowym zaufaniem. Jest łagodna, bardzo przyjaźnie nastawiona do wszystkich osób. Kiedy odchodzi się od jej boksu patrzy tak intensywnie za człowiekiem... i wydaje się mysleć : może zawróci jeszcze raz pogłaszcze... Szelma na pewno da wiele radości swojej nowej rodzinie.

FRAKTAL

Data urodzenia : ok. 12.2017r.

Kastracja : TAK

Fraktal trafił do schroniska 6.12.2019r. . Błąkał się na terenie gminy Rawicz.Fraktal jest uroczy z tymi długimi łapkami i ślicznym pyszczkiem. Jest otwarty i ciągle nadstawia łebek do głaskania. Jak tylko podchodzi sie do jego boksu skacze z radości zeby tylko go pogłaskać, a najlepiej zabrac na spcer. Fraktal jest łągodnym, pełnym energii psiakiem. 

BELLA

Data urodzenia : ok. 11 2017r.

Sterylizacja : przed

Bella jest z nami od 20.11.2018r. Z powodu złego traktowania została odebrana właścicielowi z gminy  Bojanowo.  Pomimo złych przeżyć  jest bardzo ufna i przyjacielsko nastawiona, ale tylko  do kobiet. W stosunku do mężczyzn jest bardzo nieufna, skoro doznała cieprień od właściciela to nie ma się co dziwić, że źle reaguje. Jednak wszystko można zmienić jeśli tylko się chce. Bella potrzebuje czasu i cierpliwości aby zobaczyć, że panowie też potrafią być dobrymi opiekunami, którzy chcą tylko jej dobra. Jesteśmy dobrej myśli, że uda nam się ją do tego przekonać. 

BARMAN

Data urodzenia : ok. 01.2010r.

Kastracja : przed

Barman jest z nami od 13.10.2018r. Błąkał się po ulicach Leszna. Barman jest spokojnym i zrównoważonym czworonogiem. Pomimo swej masywnej postury jest bardzo łagodny i przyjacielski. 

Na zdjęciach z sesji świątecznej widac że chłopak jest grzeczny i kochany

BELKA

Data urodzenia : ok. 10.2011r.

Sterylizacja : TAK

Belka błąkała się na terenie gminy Krzemieniewo skąd 6.10.2018r. trafiła do schroniskaBelka to mądra i kochana sunia. Zna podstawowe komendy np. siad, podaj łapę. Jest pełna pozytywnej energii. Uwielbia pieszczoty, a spacer u boku człowieka to dla niej największa nagroda.

NORA

Data urodzenia : ok. 08.2013r.

Sterylizacja : przed

Nora jest w schronisku od 05.09.2018r. . Błąkała sie po ulicach Leszna. Nora jest bardzo przyjacielską i miła sunią w stosunku do człowieka. Na spacery wychodzi bardzo chętnie i jest dośc grzeczna, jendak gdy tylko zobaczy innego psa strasznie energicznie ciągnie smycz, szczeka głosno. Nie jesty to zachęta do zabawy , ale raczej niechęc do innych czworonogów. Tak więc wybierając się z Norą na spacer trzymajmy mocno smycz i w takich sytuacjach  strajamy się zainteresować ją czymś innym.

PAKO

Data urodzenia : ok. 2007r.

Kastracja : TAK

Pako trafił do schroniska 08.02.2017r. Był przetrzymywany przez swojego właściciela w okrutnych warunkach. W kojcu na łańcuchu na odległej od zabudowań działce. Był wychudzony i bardzo zaniedbany. Dzisiaj Pako to piękny, budzący respekt psiak. Musiało upłynąc trochę czasu nim zaakceptował nowych opiekunów. Na obcych pokazuje zęby dlatego też w razie podjęcia decyzji o jego adopcji trzeba być świadomym pracy jaką będzie trzeba włożyć w zaskarbieniu sobie jego lojalności i przyjaźni.

MORGANKA

Data urodzenia : ok. 05.2010r.

Sterylizacja : przed

Morganka jest z nami od 17.07.2018r.. Wcześniej błąkała się na terenie gminy Włoszakowice. Morganka jest przyjacielską i  spokojna sunią. Lubi spacerki, kontakt z człowiekiem. Szuka domu gdzie nie zabraknie dla niej  miłości i ciepłego kąta...

SAMUSIA

Data urodzenia : ok. 2010r.

Sterylizacja : TAK

Samusia błąkała się na terenie gminy Rawicz skąd w dniu 21.02.2017r. trafiła do schroniska w Henrykowie. Samusia od samego początku była nieswoja, nieśmiała, widać było że bardzo cięzko jest jej się pogodzić z zamknięciem w kojcu w obcym miejscu. Wychodziła na wybieg i na spacery jednak cały czas żyła w swoim "świecie". Pewnego dnia doznałą barzdo cięzkiego udaru, ledwo uszła z życiem. Od tamtego czasu Samusia jest na lekach, które pomagają jej funkcjonować. Ma apetyt, jest bardzo energiczna. Bardzo chętnie wychodzi na spacery czy na wybieg. Naszym marzeniem byłoby aby Samusia trafiła do domu gdzie mogłaby swobodnie przemieszczac się po otwartym terenie, a w razie chęci "izolacji" miałaby mozliwośc schowania się i odpoczynku. Najlepiej aby adoptowały ją osoby dorosłe, dzieci mogłyby ją przestraszyć czy zdenerwować. Samusia potrzebuje przede wszystkim spokoju i bardzo dużo miłości.

SKOTI

Data urodzenia : ok. 05.2013r.

Kastracja : przed

Skoti jest z nami od 15.07.2018r. Błąkał sie po ulicach Leszna. Od początku był bardzo przestraszony i nieśmiały. Powoli zaczął jednak cieszyć się na widok opiekunów, a po kwarantannie można już było zabierać go na wybieg przez co "otworzył " się na ludzi jeszcze bardziej. Skoti jest wesołym, energicznym i bardzo przyjacielskim psiakiem. W niektórych sytuacjach np. w czasie sesji fotograficznej widać było onieśmielenie przy większej liczbie osób, ale zachował się dzielnie i pieknie zapozował. 

MILTON

Data urodzenia : ok. 06.2013r.

Kastracja : przed

Milton jest z nami od 25.06.2018r. Błąkał sie na terenie gminy Krzemieniewo. Jeszcze bardzo nieufny. 

BOJ

Data urodzenia : 04.2016r.

Kastracja : przed

Boj jest z nami od 28.05.,2018r. Błąkal sie na terenie gminy Borek Wlkp. Jest bardzo wycofany i zestresowany. Boi sie ludzi. Długa i cięzka droga przed nami, ale zrobimy wszystko żeby Boj w koncu przełamał swoje lęki.

MANE

Data urodzenia ok. 06.2013r.

Kastracja : przed

Mane jest z nami od 18.06.2018r. Błąkał sie po ulicach miasta Leszna. Mane to kochany i bardzo łagodny psiak. Jak tylko widzi człowieka podbiega do krat kojca żeby tylko go pogłaskać, tuli się do człowieka i prosi o pieszczoty. Jest bardzo energiczny i szczęsliwy kiedy może wybiegac się do woli czy pójść na długi spacer. Mane będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny.

NUGAT

Data urodzenia : ok. 06.2013r.

Kastracja : TAK

Nugat błąkał sie na terenie gminy Pakosław skąd 20.06.2018r. trafił do naszego schroniska. Nugat był bardzo wychudzony, sama skóra i kości. Od samego początku był bardzo nieśmiały, ale nie przejawiał żadnej agresji. Wręcz przeciwnie był łogodny i spokojny. Dziś Nugat "nabrał ciała" i pewności siebie. Jest wesoły, energiczny i bardzo przyjacielski.

SILVER

Data urodzenia : 05.2017r.

Kastracja : przed

Silver błąkał sie na terenie gminy Rawicz skąd 24.05.2018r. trafił do naszego schroniska. Silver jest bardzo przyjacielskim i łagodnym psiakiem. Kocha ludzi i długie spacerki. W kojcu głośno zawodzi żeby tylko zwrócić na siebie uwagę, no bo ile można czekać.....Silver to kandydat na najlepszego przyjaciela całej rodziny.

KURAK

Data urodzenia : 06.2015r.

Kastracja : TAK

Kurak trafił do nas 8.06.2018r. z terenu gminy Rydzyna. Swoje imię zawdzięcza temu, że nie lubi ptactwa. Kurak był bardzo wycofany, bał się strasznie wszystkiego i wszystkich. Przełamał sie dopiero po ok. 2 miesiącach pobytu w schronisku. Zaufał jednemu opiekunowi, któremu pozwala wyprowadzać się na wybieg, prosi o pieszczoty. Przed Kraczkiem jeszcze długa droga, ale najwazniejsze, że potrafi przełamywać swoje lęki.

FLAP

Data urodzenia : ok. 04.2014r.

Kastracja : przed

Flap trafił do schroniska razem z Flipem. Ich właścicielka umarła, a nimi niestesty nie miał się kto zaopiekować. 

MALIBU

Data urodzenia : ok. 03.2010r.

Kastracja : przed

Malibu jest w schronisku od 30.03.2018r. Błąkał sie na terenie gminy Bojanowo. Malibu pomimo swego wieku jest pełen życia i wszystko bardzo go ciekawi. Niestety jak to bywa przy tak dużych psach najbardziej jest narażony na choroby stawów. Dlatego też mamy nadzieję, że jeszcze przed zimą znjadzie nowy domek i ciepły kąt dla siebie. Malibu jest zupełnie nieszkodliwym psem i jest bardzo przyjacielski w stosunku do ludzi. 

1 2 NastępnyOstatni