Psy do adopcji

HULTAJ

Data urodzenia : ok. listopad 2019r.

Hultaj trafił do nas 6.02.2020r. z gminy Pakosław gdzie błąkał się po polach. Był bardzo nieufnym szczeniaczkiem. Widac bylo, że nie miał wczesniej kontaktu z ludźmi. Reagował bardzo agresywnie na wszelkie kontakty z opiekunami. W jego rsocjalizacji bardzo pomógł nam dorosły psiak Milton, który bardzo dobrze znosił lęki Hultaja. Pokazał mu w krótkim czasie, że człowiek to przyjaciel, który chce dla niego jak najlepiej. Na dzień dzisiejszy Hultaj daje sie pogłaskać i chętnie wychodzi na spacerki. 

Adoptując Hultaja trzeba wiedzieć, że będzie potrzebował dużo cierpliwości i zrozumienia. Na pewno przełamie wszystkie swoje leki jak będzie wśród kochających go soób.

TIARA

Data urodzenia : ok. 03.2019r.

Sterylizacja : przed

Tiara błąkała się na terenie gminy Lipno, do schroniska trafiła 10.02.2020r. Tiara jest grzeczną i bardzo przyjacielską sunia. Przy pierwszym kontakcie jest troszkę nieufna, ale jak tylko poczuje, że nic jej grozi zmienia się o 180 stopni. Merda ogonkiem i prosi o pieszczoty. Tiara potrzebuje spokojnych zrównowazonych właścicieli. którzy sprawia, że Tiara stanie się szczęsliwym, pewnym siebie psiakiem.

KOREK

Data urodzenia : ok. 02.2017r.

Kastracja : TAK

Korek jest z nami od 10.02.2020r. Błąkał się na terenie gminy Bojanowo. Od samego początku pobytu u nas Korek był bardzo ufny i nie było problemu z jego obsługą. Do wszystkich merda ogonkiem i prosi o pieszczoty. Juz patrząc na niego człowiek się uśmiecha, bo to taki kochany "przedłużacz". Ciągle ma dobry humor i ochotę na zabawę i spacer. Korek będzie wspaniale czuł się w każdym towarzystwie.

DRAGON

Data urodzenia : ok. 11.2015r.

Kastracja : przed

Błąkał się po ulicach Leszna skąd 14.11.2019r.  trafił do schroniska. Jest psem rasy : parson russell terrier. Charakterystyka tej rasy idealnie pasuje do naszego Dragona. Z jednej strony pogodny i pozytywnie nastawiony do ludzi z drugiej strony nadpobudliwy i nie lubiący innych psów. Trudno mu się skupić na człowieku tym bardziej w schronisku gdzie jest tyle innych psiaków, tyle ciekawych zapachów. Jest typem dominującym. Ma również silny instynkt łowiecki. Biorąc takiego psa do adopcji trzeba byc świadomym, ze nie jest to pies w typie kanapowca. Dragon będzie potrzebował bardzo dużej dawki ruchu i nauki poprzez zabawę. Może również "zaopiekować się" naszym ogrodem - gdy poczuje nudę na pewno go przekopie...

Będzie idelanym towarzyszem dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Nie nadaje się do  domu z małymi dziećmi.

GARET

Data urodzenia : ok. 12.2016r.

Kastracja : przed

Garet jest z nami od 18.12.2019r. Jego właściciel zmarł , a on niestety musiał trafić do schroniska. Przez pierwsze miesiące był nie do dotknięcia. Przerażony siedział w budzie i głośno warczał. Próbował też straszyć wszystkich głośnym szczekaniem i pokazywaniem ząbków. Garet jest malutkim psiakiem więc tym bardziej chce zaznaczyć, że lepiej trzymać się od niego z daleka. Nie ma się co dziwic skoro jeszcze do niedawna był w cieplutkim domku ze swoim ukochanym panem.... Po dwóch miesiącach nastapił przełom. Gdy widzi smycz od razu podbiega i pcha się do wyjścia, jednak trzeba bardzo uważać i delikatnie zapinać mu smycz, bo cały czas asekuracyjnie warczy i jest możliwośc że może ze strachu ugryźć. Na razie na spacerze nie zwraca uwagi na człowieka, ale przyczyną tego jest pewnie dość długa izolacja w boksie. Wierzymy, że teraz już będzie tylko lepiej  i Garet nabierze ufności do ludzi i wkrótce znowu trafi do domku 

RABKA

Data urodzenia : ok. 2009r.

Sterylizacja : przed

Rabka błąkała się na terenie gminy Święciechowa skąd 14.12.2019r. trafiła do schroniska. Jest trochę w typie owczarka niemieckiego, ale w sumie jest bardzo drobna i niska. Rabka to kochana, bardzo przyjacielska sunia. Do każdego pdochodzi z ufnością. Uwielbia spacerki i kontakt z człowiekiem sprawia, że jest szczęśliwa. Niestety bardzo nie lubi innych czworonogów więc trzeba uważac na spacerach żeby przypadkiem się nie wyrwała do innego np. psa. Bo mimo swojego już bardzo dojrzałego wieku ma siłę i duzo energii. Rabka szuka kochającej rodziny, która przyjmie ją pod swój dach.

SZARIK

Data urodzenia : ok. 01.2012r.

Kastracja : przed

W schronisku od 11.12.2019r. Błąkał się po ulicach Leszna. Szarik jest pięknym psem w typie owczarka. W stosunku do ludzi jest bardzo przyjacielski  jednka nie lubi innych zwierzaków. Zamknięcie w kojcu jest dla niego utrapieniem więc ciągle głosno dopomina się o spacer czy wyjście na wybieg. Szarik będzie wspaniałym stróżem i przyjacielem całej rodziny.

FIGA

Data urodzenia : ok. 2015r.

Sterylizacja : przed

Figa błąkała sie na terenie gminy Poniec. 26.11.2019r. trafiła do schroniska. Przy pierwszym kontakcie jest bardzo nieufna, głośno szczeka i nie chce podejść. Jak już oswoi się z człowiekiem radośnie macha ogonkiem i chętnie wychodzi na wybieg. Jest bardzo energiczna i skora do zabawy. Przy odrobinie chęci i zaangażowania w jej "wychowanie"  będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny.

ARAMIS

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

Aramis jest z nami od 23.11.2019r. Wcześniej błąkał się na terenie gminy Osieczna. Jest przyjacielskim psiakiem , chętnie wychodzi na spacery i na wybieg. 

ALFI

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

Alfi błąkał się na terenie gminy Bojanowo skąd 8.11.2019 trafił do naszego schroniska. Jest bardzo nieśmiały, wystraszony. Każdy gwałtowny ruch czy hałas powoduje że wycofuje się do swojej budki. Gdy się przykucnie przy jego boksie i łagodnie do niego mówi słucha z ciekawością i powoli podchodzi by powąchać rękę. Alfik potrzebuje jeszcze troszkę czasu aby się przekonał że nic mu nie grozi i że jest bezpieczny. Najlepiej żeby jak najszybciej trafił do kochającego domku

ORBIT

 Data urodzenia :ok. 01.2017r.

Kastracja :TAK

 

Orbit błąkał sie po ulicach  Leszna. W schronisku jest od 04.07.2019r. Orbit to duży i silny kudłaczek. W stosunku do osób, które zna jest przyjacielski, jednak potrzebuje chwilę aby się oswoić. Orbit jest wulkanem energii, poza spacerami  potrzebuje duzo miejsca żeby się wybiegać. 

SEPIA

Data urodzenia: ok. 07.2010r.

Sterylizacja : TAK

Sepia błąkała się na terenie gminy Bojanowo skąd w dniu 17.07.2019r. trafiła do schroniska. Kolejna sunia  z olbrzymim guzem na listwie mlecznej. Sepia jest bardzo przyjacielską sunią. Bardzo cieszy się na widok każdego człowieka, nie przejawia agresji. Jest juz po usunięciu guza, mamy nadzieję że jeszcze długo będzie cieszyć się życiem

ROY

Data urodzenia : 05.2015r.

Kastracja : przed

Roy został znaleziony na terenie gminy Wijewo i w dniu 22.05.2019r. trafił do schroniska. Był bardzo nieśmiałym i wycofanym psiakiem. Sporo czasu zajęło mu oswojenie się z nowymi opiekunami i otoczeniem. Dzisiaj chętnie wychodzi na wybieg i spacery. Cieszy się na widok człowieka. Jest przyjacielski i skory do zabaw na wybiegu.

FILIPEK

Data urodzenia : ok. 07.2016r.

Kastracja : przed

Filipek błąkał się  na terenie miasta Leszna w dniu 03.07.2019. Jest bardzo charakternym psem. Na początku pokazywał zęby na wszystkich i nikt nie mół wejść do jego boksu. Teraz jest juz bardziej otwarty, mozna wejśc mu posprzątac. Wychodzi także na wybieg

TINA

Data urodzenia: ok. 08.2014r.

Sterylizacja : przed

Tina błąkała się na terenie miasta Leszna. W czerwcu 2019r. trafiła do naszego schroniska. Żyła w złych warunkach i dlatego została odebrana właścicielowi. Pierwsze dni były dla niej bardzo trudne. Wszystko ją przerażało : nowi ludzie, nowe zapachy, hałas. Dzisija jest juz o wiele lepiej. Cieszy się na widok opiekunów i chętnie wychodzi na spacerki

OBIS

Data urodzenia : 04.2013r. 

Kastracja : TAK

Obis błąkał sie  na terenie gminy Osieczna skąd w dniu  03.04.2019r. trafił do schroniska. Obis jest bardzo nieśmiałym i wystraszonym psiakiem. Potrzebuje czasu aby zaufac nowym opiekunom .

03.2020

Obisek na dzień dzisiejszy wychodzi na spacerki i na wybieg. Jest jeszcze przestraszony, ale juz łatwiej nawiązuje kontakt z opiekunami. Mimo, że się boi nie wykazuje agresji

JASPER

Data urodzenia: ok. 09.2018r.

Kastracja : przed

Jasper został znaleziony na terenie gminy Rawicz w dniu 09.05.2019 skąd trafił do naszego schroniska. Jasper od samego początku pobytu u nas nie daje się dotknąć. Na każdy ruch reaguje agresją, jest po prostu przerażony. Nie wiemy przez co już przeszedł i jakiej krzywdy doświadczył od człowieka. Nie tracimy wiary, że Jasper nam zaufa i stanie się szczęśliwym psiakiem.

AKTUALNIE PRZEBYWA W SCHRONISKU W RAWICZU

EMI

Data urodzenia :ok. 07.2017r.

Sterylizacja : TAK

Emi błąkała się na terenie gminy Osieczna skąd w dniu 09.07.2019r. trafiła do schroniska. Emi jest śliczną, spokojną psinką. Jest jeszcze trochę nieśmiała i musimy dać jej  czas na  oswojenie z nowym otoczeniem.

BUDYŃ

Data urodzenia : ok. 01.2015r.

Kastracja : TAK

Budyń został zaadoptowany z naszego schroniska w styczniu 2019r. Niestety po pół roku wrócił do nas z powrotem. Powodem jego oddania był fakt, że gryzł domowników, szczególnie dzieci. Budyń jest psiakiem z charakterem dlatego też powinien trafić do domu bez małych dzieci , a właściciel powinien charakteryzowac się konsekwencją i cierpliwościa. Poza tym Budyn jest wesołym, pełnym energii psiakiem. Od razu po pwrocie bez problemu zaprzyjaźnił sie z opiekunami, wychodzi na spacery i na wybieg gdzie głosno dokazuje.

AKTUALNIE PRZEBYWA W SCHRONISKU W RAWICZU

MOLI

Data urodzenia : ok. 09.2017r.

Sterylizacja : TAK

Moli błąkała się na terenie gminy Święciechowa . Do schroniska trafiła 10.05.2019r. Była bardzo wystraszona i nieśmiała. Z biegiem czasu zaufała opiekunom. Moli jest bardzo energiczna i skoczna. Potrafi przeskoczyć wysoki płot, pomimo tego że nie jest duzym psem. 

ROBIN

Data urodzenia : ok. 09.2018r.

Kastracja : przed

Robin błąkał sie na terenie gminy Poniec skąd w dniu 15.05.2019r. trafił do schroniska. To duzy psiak w typie owczarka niemieckiego. Przez dość długi czas był przerażony, bał się i chował do budy. Na szczęście jego strach nie przekładał się na agresję. Dzisiaj Robin jest bardziej kontaktowy, cieszy się na widok opiekunów, chętnie  daje się głaskać. Wyjście z kojca paralizuje go, byc może jest to też spowodowane tym, że nigdy nie chodził na smyczy. Robin potrzebuje dużo cierpliwości, miłości i akcepotacji. Przy dobrym traktowaniu szybciej "otworzy się " na nowego opiekuna i bedzie radosnym towarzyszem i przyjacielem całej rodziny. Jednka na pewno nie stanie się to z dnia na dzień.

ZALUŚ

Data urodzenia : ok. 2011r. 

Kastracja : TAK

Zaluś błąkał sie na terenie gminy Rydzyna skąd 10.03.2019r. w dniu trafił do naszego schroniska. Zaluś jest uroczym, małym pieskiem. Nie ma problemu z obcymi osobami, Do każdego jest dość ufny i wesoło merda ogonkiem. Z radością wychodzi na spacery i na wybieg. jest bardzo przyajcielski i na pewno będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny.

BELLA

Data urodzenia : ok. 11 2017r.

Sterylizacja : przed

Bella jest z nami od 20.11.2018r. Z powodu złego traktowania została odebrana właścicielowi z gminy  Bojanowo.  Pomimo złych przeżyć  jest bardzo ufna i przyjacielsko nastawiona, ale tylko  do kobiet. W stosunku do mężczyzn jest bardzo nieufna, skoro doznała cieprień od właściciela to nie ma się co dziwić, że źle reaguje. Jednak wszystko można zmienić jeśli tylko się chce. Bella potrzebuje czasu i cierpliwości aby zobaczyć, że panowie też potrafią być dobrymi opiekunami, którzy chcą tylko jej dobra. Jesteśmy dobrej myśli, że uda nam się ją do tego przekonać. 

NORA

Data urodzenia : ok. 08.2013r.

Sterylizacja : przed

Nora jest w schronisku od 05.09.2018r. . Błąkała sie po ulicach Leszna. Nora jest bardzo przyjacielską i miła sunią w stosunku do człowieka. Na spacery wychodzi bardzo chętnie i jest dośc grzeczna, jendak gdy tylko zobaczy innego psa strasznie energicznie ciągnie smycz, szczeka głosno. Nie jesty to zachęta do zabawy , ale raczej niechęc do innych czworonogów. Tak więc wybierając się z Norą na spacer trzymajmy mocno smycz i w takich sytuacjach  strajamy się zainteresować ją czymś innym.

PAKO

Data urodzenia : ok. 2007r.

Kastracja : TAK

Pako trafił do schroniska 08.02.2017r. Był przetrzymywany przez swojego właściciela w okrutnych warunkach. W kojcu na łańcuchu na odległej od zabudowań działce. Był wychudzony i bardzo zaniedbany. Dzisiaj Pako to piękny, budzący respekt psiak. Musiało upłynąc trochę czasu nim zaakceptował nowych opiekunów. Na obcych pokazuje zęby dlatego też w razie podjęcia decyzji o jego adopcji trzeba być świadomym pracy jaką będzie trzeba włożyć w zaskarbieniu sobie jego lojalności i przyjaźni.

SKOTI

Data urodzenia : ok. 05.2013r.

Kastracja : przed

Skoti jest z nami od 15.07.2018r. Błąkał sie po ulicach Leszna. Od początku był bardzo przestraszony i nieśmiały. Powoli zaczął jednak cieszyć się na widok opiekunów, a po kwarantannie można już było zabierać go na wybieg przez co "otworzył " się na ludzi jeszcze bardziej. Skoti jest wesołym, energicznym i bardzo przyjacielskim psiakiem. W niektórych sytuacjach np. w czasie sesji fotograficznej widać było onieśmielenie przy większej liczbie osób, ale zachował się dzielnie i pieknie zapozował. 

MILTON

Data urodzenia : ok. 06.2013r.

Kastracja : TAK

Milton jest z nami od 25.06.2018r. Błąkał sie na terenie gminy Krzemieniewo. Jeszcze bardzo nieufny. 

 

Miltonek w końcu zobaczył, że nic u nas mu nie grozi. Zaczął cieszyć się na widok swoich opiekunów, bierze smakołyki z ręki i daje się delikatnie pogłaskać. Wszystko idzie ku dobremu :-)

BOJ

Data urodzenia : 04.2016r.

Kastracja : przed

Boj jest z nami od 28.05.,2018r. Błąkal sie na terenie gminy Borek Wlkp. Jest bardzo wycofany i zestresowany. Boi sie ludzi. Długa i cięzka droga przed nami, ale zrobimy wszystko żeby Boj w koncu przełamał swoje lęki.

KURAK

Data urodzenia : 06.2015r.

Kastracja : TAK

Kurak trafił do nas 8.06.2018r. z terenu gminy Rydzyna. Swoje imię zawdzięcza temu, że nie lubi ptactwa. Kurak był bardzo wycofany, bał się strasznie wszystkiego i wszystkich. Przełamał sie dopiero po ok. 2 miesiącach pobytu w schronisku. Zaufał jednemu opiekunowi, któremu pozwala wyprowadzać się na wybieg, prosi o pieszczoty. Przed Kuraczkiem jeszcze długa droga, ale najwazniejsze, że potrafi przełamywać swoje lęki.

 

Kurak dzisiaj jest innym psem. Kocha ludzi, uwielbia pieszczoty. Przy pierwszym kontakcie z obcą osoba nadal jest nieufny. Potrzebuje chwili by zaufac nowej osobie. Wystarczy trochę chęci i wytrwałości aby Kurak stał się naszym najlepszym i oddanym przyjacielem. Niech nas nie zmyli głośne warczenie i szczekanie, tak naprawdę to jest wołanie o chwilę uwagi... 

FLAP

Data urodzenia : ok. 04.2014r.

Kastracja : TAK

Flap trafił do schroniska bo jego  właścicielka umarła, a nim niestesty nie miał się kto zaopiekować. Jest charakternym psiakiem. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć agresywny. Jednak Flap potrafi zaskoczyć...swoich opiekunów traktuje jak najlepszych przyjaciół. Merda ogonkiem, skacze z radości. Uwielbia spacery i zabawy na wybiegu. Dlatego też zanim przejdziesz obok takiego psa obojętnie poświęć mu choć chwilę i nie przekreslaj go. Bo może się okazać że to jest własnie psiak którego szukałeś.

1 2 NastępnyOstatni