Psy do adopcji

PELA

Data urodzenia : ok. 2014r.

Sterylizacja :

Pela jest z nami od 29.04.2017r. Błąkała się po ulicach Leszna. Pelka jest wesołą i energiczną sunią. Jak tylko zobaczy człowieka głośno szczeka i biega wesoło po całym boksie. Jak każdy psiak uwielbia spacerki i zabawy na wybiegu. Pela bedzie wielką pociechą dla osób ja adoptujących.

ERWINKA

Data urodzenia : ok. 2008r.

Sterylizacja :

Erwinka trafiła do schroniska 25.04.2017r. Błąkała się na terenie gminy Osieczna. Jest kochaną, spokojna sunią. Żal patrzec w jej smutne oczy, gdzies niedawno miała swój dom, swojego pana, a teraz ....porzucona, niechciana jest w schronisku. Erwinka jest bardzo przyjacielska i bezproblemowa. Nie ma w niej żadnej agresji.

PONIEC

Data urodzenia : ok. 2016r.

Sterylizacja :

Mersi jest z nami od 25.04.2017r. Błąkała sie na terenie gminy Poniec. Mersi jest kochaną, sympatyczną sunią. Spacerując po schronsiku  nie sposób nie zatrzymać się przy jej boksie. Jest wiecznie uśmiechnięta, w stosunku do ludzi bardzo przyjacielska. Niestety bardzo źle reaguje na inne psy. Mersi potrzebuje przestrzeni do wybiegania. Dobrze żeby trafiła na posesję z duzym ogrodem. 

BERNIŚ

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja :

Berniś jest w schronisku od 25.04.2017r. Błąkał się na terenie gminy Poniec. Berniś to żywe srebro. Wszędzie go pełno, jak ktoś szczeka, to wiadomo, że to Berniś domaga się głosno o choćby chwilę uwagi. Jest bardzo energiczny i niecierpliwie czeka na każdy spacer. Dobrze byłoby gdyby Berniś trafił na ludzi ceniących sobie czynny wypoczynek, lubiących długie spacery. 

MEGI

Data urodzenia : 04.2016r.

Sterylizacja :

Megi jest z nami od 14.04.2017r. Błąkała sie na terenie gminy Rydzyna. Na początku swojego pobytu w schronisku Megi była przerażona. Nowy teren, obce zapachy, obcy ludzie to potegowało jej strach. Na szczęście nie objawiało sie to pokazywaniem zębów, ale kuleniem się i udawaniem, że "mnie tu nie ma". Dzisiaj jest już o wiele, wiele lepiej. Megi głosno szczeka domagając sie uwagi. Chętnie wychodzi na spacerki, jest bardzo przytulaśna i przyjacielska. Jednak gdy tylko gdzieś stuknie czy zrobi się jakieś zamieszanie, Megi w pierwszym odruchu chce uciekać. Dlatego tez biorąc ją na spacer trzeba być rozważnym i czuwać nad tym, aby nie wyszarpnęła nam smyczy z ręki jeśli coś ją wystraszy.

ALA

Data urodzenia : 04.2015r.

Sterylizacja :

Ala jest w schronisku od 13.04.2017r. Błąkała się na terenie gminy Bojanowo. Ala jest spokojną, grzeczną, kochana sunią. Jest bardzo przyjacielska. Na widok człowieka cieszy się merdając ogonkiem i czeka na upragniony spoacerek. Ala będzie wspaniałym przyjacielem zarówno dla dzieci w wieku szkolnym jak i dla dorosłych.

LEON

Data urodzenia : 11.2015r.

Kastracja : TAK

Leon jest już zarezerwowany i zaraz po wygojeniu rany po kastracji idzie do nowego domku.

PUFFI

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja :

Puffi trafił do nas 03.04.2017r.  Błąkał sie na terenie gminy Święciechowa. Był w złym stanie, miał rozległe  rany na tułowiu. Od samego początku Puffi ufnie patrzył na nowych opiekunów, jakby wiedział, że chcą mu pomóc. Puffi jest maleńkim psiakiem choć na zdjęciach tego nie widać. Uwielbia pieszczoty , spacerki, po prostu bycie z człowiekiem sprawia mu radość. 

AMELKA

Data urodzenia : ok. 03.2015r.

Sterylizacja :

Amelka jest z nami od 01.04.2017r . Błąkała sie po ulicach Leszna. Amelka jest wesołą, energiczną i bardzo przyjacielską sunią. Będzie wspaniałą przyjaciółką całej rodziny.

LEVIS

Data urodzenia : ok. 06.2016r.

Kastracja :

Levis trafił do nas 03.04.2017r. Błąkał się na terenie Leszna. Levis w pierwszych dniach pobytu w schronisku był przerażony, wszystkiego się bał. Nie ma co sie dziwić, nowe miejsce , obcy ludzie... Niestety do teraz właściciel się nie upomniał o swoją"zgubę". Levis jest nadal nieśmiały i wystraszony jednak widać poprawę z dnia na dzień. Njaważniejsze, że ma apetyt i mimo stresu ciekawie wszystkiemu się przygląda. 

RUDY

Data urodzenia :

Kastracja :

Rudy jest w schronisku od 31.03.2017r. Błąkał się na terenie gminy Rydzyna. Jest bardzo kontaktowym i przyjacielskim psiakiem. Na widok człowieka merda ogonkiem i czeka na choc trochę zainteresowania. Njaszczęsliwszy jest na spcerku przy boku człowieka. Rudy bedzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny. 

SASHA

Data urodzenia : ok. 03. 2014r.

Sterylizacja : 

Sasha błąkała się w Tarnowej Łące na terenie gminy Rydzyna. Do schroniska trafiła 26.03.2017r. Sasha jest spokojną i przyjacielską sunią. Nie przejawia żadnej agresji w stosunku do człowieka. Na pewno będzie wspaniałym przyjacielem jak i stróżem posesji.

OLSEN

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Olsen błąkał sie na terenie gminy Osieczna skąd w dniu 08.08.2016r. trafił do naszego schroniska. Początki były bardzo trudne. Olsen na wszystko i wszystkich reagował agresją. O wejściu do niego do kojca nie było mowy. Jednak z dnia na dzień wydłużaliśmy mu czas na jakies pozytywne "przełamanie"  na moment kiedy będzie lepiej. Trwało to prawie pół roku. Olsen przyzwyczajał sie do opiekunów i w końcu pozwolił na swobodne wejście na jego teren. Udawał wtedy, że po prostu nikogo nie widzi i bawił się miską. Olsen nie toleruje obroży, na próbę pogłaskania go po karku reaguje pokazaniem zębów. Wreszcie w marcu br. Olsen po raz pierwszy wyszedł z kojca na wybieg. Radość była wielka nie tylko dla niego ale i dla nas, że udało się :-) Na dzień dzisiejszy Olsen jest wypuszczany na wybieg bezpośrednio z kojca, o smyczy nie ma mowy. Mozna wejśc do niego na wybieg , porzucac mu piłkę, którą ubwielbia się bawić. Olsen powinien trafić na teren gdzie nie ma żadnych osób postronnych tylko właściciel. Będzie na pewno świetnym stróżem posesji, jednak trzeba zachować przy nim maksimum uwagi i rozwagi. Adopcja takiego psa powinna byc bardzo dobrze przemyslana. Pomoc behawiorysty jak najbardziej wskazana.

Olsen uwielbia ganiać wzdłuż płotu  ze swoją przyjaciółką  Tequilą

BAJKA

Data urodzenia : ok. 2011r.

Sterylizacja : TAK

Bajeczka jest z nami od 10.07.2017r. Błąkała się na terenie gminy Pakosław. Długo zwlekalismy od umieszczenia jej w zakładce psiaki do adopcji. Bajeczka jest przerażonym, wycofanym, zamkniętym we własnym świecie psiakiem. Pomimo wielu prób nie udało się przełamac jej lęków. Bajka od ponad 3 lat nie wyodzi ze swojego boksu. Jej azylem jest jej buda i kojec. Na początku praktycznie nie wychodziła z budy gdy w pobliżu ktos sie kręcił. Teraz biega po boksie nawet gdy ktoś przechodzi obok. Jednka gdy wchodzi sie do kojca ona czmycha do budy. Nie chce bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. Nasze wolontariuszki sie nie poddawają. Coraz częściej Bajeczka poznaje co to jest znaleźć się w ramionach człowieka, dosłownie. Na szczęscie nie reaguje na dotyk agresją, jednak trzeba to robić bardzo spokojnie i rozważnie. Dla Bajki najlepszym rozwiązaniem byłby domek gdzie miałaby własny teren do biegania z ocieploną budą. Gdzie nikt na siłę nie ingerował by w jej życie, ale pozwolił powoli oswajać się z nowym otoczeniem. Wtedy byłaby bardzo szczęsliwa. Może z biegiem czasu przekonałaby sie do nowych właścicieli.

SMART

Data urodzenia : 08.2010r.

Kastracja : TAK

Historia Smarta jest bardzo smutna. Po raz pierwszy trafił do schroniska we wrześniu 2011r. i jeszcze w tym samym roku znalazła sie rodzina chętna aby go przygarnąć. Niestety po 5 latach adopcji Smart wrócił ponownie do schroniska. Powód?.... uciekał z posesji. 

Smart to uroczy, kochany i bezproblemowy psiak. Jest mądry i szybko uczy się komend. Smarcik jest przyjaceislki zarówno do ludzi jak i innych zwierzat, Z uwagi na jego bardzo krótkie łapki męczą go długie spacery. Dobrze żeby w czasie dłuższego spacerku robic mu małe przerwy na odpoczynek. Smarta nie nda sie nie kochać !!!!!!

OSKAR

Data urodzenia : 04.2013r.

Kastracja :

Oskar trafił do schroniska z gminy Włoszakowice w dniu 22.03.2017r. Jest dużym, silnym i bardzo energicznym psem. Nie lubi za bardzo innych psiaków. W stosunku do ludzi jest przy pierwszym kontakcie raczej nieufny. Potrzebuje czasu żeby sie oswoić z nowym otoczeniem.Oskar będzie wspaniałym stróżem dużej posesji.

PONO

Data urodzenia : 03.2011r.

Kastracja : TAK

Błąkał się na terenie  gminy Bojanowo. W schronisku jest od 8.04.2017r. Pono jest kochanym i spokojnym psiakiem. Uwielbia towarzystwo ludzi, pieszczoty i spacerki. Pono troszke "dziwnie " chodzi" jakby w rozkroku. Przyczyn może być kilka jednak na dzien dzisiejszy Pono jest w dobrej kondycji i nie przeszkadza mu to w swobodnym poruszaniu się.

 

DIANA

Data urodzenia : 03.2013r.

Sterylizacja :

Diana trafiła do schroniska 08.03.2017r. Błąkała się na terenie gminy Borek Wlkp. Diana jest kochaną i radosną sunią. Bardzo przyjacielska, kocha ludzi i pieszczoty. Niestety nie umie chodzić na smyczy. Żle jej sie kojarzy smych, wywija się i robi wszytsko żeby tylko nie iśc. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu przyzwyczai sie zarówno do obrozy jak i do chodzenia na smyczy. 

 

LAMUS

Data urodzenia : 02.2010r.

Kastracja :

Lamus jest z nami od 26.03.2017r. Błąkał się w Lesznie przy ul. Muśnickiego. Lamusek jest pogodnych i cały czas usmiechniętym psiakiem. Kocha ludzi, spacerki zabawy na wybiegu. Nie przepada za innymi pieskami.


HILTON

Data urodzenia : 01.2011r.

Kastracja :

Hilton jest z nami od 21.02.2017r. Błąkał się na terenie gminy Rawicz. Hilton jest grzecznym spokojnym psiaczkiem. Uwielbia towarzystwo ludzi, jest bardzo przyjacielski i przytulaśny. 

GLORIA

Data urodzenia : 01.2012r.

Sterylizacja :

Gloria jest z nami od 25.01.2017r. Błąkała się na terenie gminy Bojanowo. W chwili przywiezienia była bardzo przerażona. Nie chciał wyjśc z klatki. Z jej zachowania widac, że raczej nie wie co to smycz tym samym nie wie co to spacer obok człowieka. Na dzien dzisiejszy Gloria wychodzi na wybieg jednak podczas wyciągania jej zboksu jest jeszcze zestrresowana. Na wybiegu za to biega radosnie i z ciekawością bada teren. Przed nami jeszcze duzo pracy żeby Gloria stała sie szczęsliwym psem.

ODYS i OTIS

Data urodzenia : Odys 01.2014r.  Otis 01.2009r.

Kastracja : 

Odys i Otis są z nami od 09.01.2017r. Trafiły do schroniska w bardzo przykrych okolicznościach. Mieszakły w domku ze swoją "panią" w Rydzynie. Niestety ich pani zmarła, a ze była osoba samotną bez żadnej rodziny psiaki musiały trafic do schroniska. Oba psiaki były przerażone. Po długim czasie Otis sie przełamał w końcu radosnie wita opiekunów i chętnie wychodzi na spacery i na wybieg. Odys nieststey cały czas jest w traumie. Nie umie pogodzic sie z tym że trafił za kraty. Mamy nadzieję, że tak jak Otis w końcu przełamie swoje lęki i nam zaufa

OTIS

ODYS

TESI, KALA,

Data urodzenia : 06.2015r.

Sterylizacja : TAK

Sunie urodziły sie w przytulisku w Borku Wlkp. Do naszego schroniska przyjechały 9.02.2016r. Nigdy nie wychodziły z boksu na spacer i nie miały bliższego kontaktu z człowiekiem. Do tej pory nei potrafią chodzić na smyczy, są niespokojne i bardzo nieśmiałe. Pomimo wielu prób przełamania ich lęków, czeka nas jeszcze wiele pracy. Wszystkie 3 sunie będą potrzebowały pomocy behawiorysty, mnóstwa miłości i cierpliwości.

KALA

TESI

CHOCO

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

Choco jest z nami od 9.02.2016r. Błąkał się na terenie gminy Borek Wlkp. Rzadko widzi się tak bardzo przerażonego i wycofanego psiaka jakim był Choco. Prawie rok nie wychodził na spacer ani na wybieg. Jego przerażenie na szczęście nie przerodziło sie w agresję. Wręcz przeciwnie, pomimo tego, że praktycznie nie chciał przy ludziach wychodzić z budy i chował się, można było otworzyć budę i spokojnie go pogłaskać. Patrzył wtedy na człowieka swoimi pięknymi, czekoladowymi oczami z niepokojem, ale i z nadzieją. Dzisiaj Choco widząc opiekunów nie chowa się już do budy, jest zainteresowany otaczającym go światem. Wychodzi także na wybieg i krótkie spacery. Choco jest kochanym pełnym nadziei psiakiem, wierzymy, że znajdzie się ktoś, kto pokocha go takim jakim jest. 

TIGER

Data urodzenia : ok. 2016r.

Kastracja :

Tiger jest z nami od 6.01.2017r. Błąkał się na terenie miasta Leszna. Tiger jest dużym, silnym i energicznym psiakiem. Jednak w tym dużym psie mieszka tak naprawdę wyrośnięty szczeniak. Tiger kocha ludzi, zabawy na wybiegu, spacery. Będzie szcześliwy w rodzinie, która prowadzi aktywny tryb życia dzieki czemu będzie mógł spożytkowac swoją energię.

REKSIO

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja :

Reksio jest z nami od 05.01.2017r. . Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Reksio jest cudownym kochanym straszym psiakiem. Pomimo swego wieku biega jak sarenka i jest mega przytulasny. Kocha ludzi i cały otaczający go świat. Niestety jest niewidomy co jednak nie przeszkadza mu w codziennym bytowaniu i wewnętrznej radości. Cały czas jest ciekawy świata i z radością wita wszystkich na swojej drodze.

ADOR

Data urodzenia : ok. 2015r.

Kastracja : przed

Ador trafił do nas 05.10.2016r. Błąkał sie na terenie gminy Bojanowo. Na początku był bardzo nieufny co objawiało się groźnym doskakiwaniem do krat i pokazywaniem zębów. Ador po przejściu z kwarantanny na boksy adopcyjne zmienił się. Mozna do niego wejść, pogłaskać i wyprowadzić na spacer czy na wybieg. Ador potrzebuje więcej czasu na poznanie człowieka i zaufanie mu.

BILLY

Data urodzenia : ok. 2014r.

Kastracja : TAK

Billy jest u nas od 22.09.2016r. Błąkał się na terenie miasta Leszna. Początki były bardzo trudne, zarówno dla niego jak i dla nas. Billy był bardzo zestresowany, na wszystko i wszytskich  reagował agresją. Z czasem zaczął się przyzwyczajać do nowego otoczenia i opiekunów. Dzisiaj na obcych pokazuje zęby i głośno szczeka, wiemy już teraz że jest to kwestia czasu i przede wszystkim pracy z nim, aby postarać się zmienić jego zachowanie. Billy bardzo chętnie wychodzi na wybieg. Każdy, decydujący się na adopcję  psa ze schroniska, czy to małego i milusińskiego czy dużego i charakternego, powinien być świadomy, że z takim psem trzeba pracować. W wielu przypadkach powinniśmy pomysleć o pracy z behawiorystą, który pomoże nam poznać potrzeby psa. Dzięki temu i pies i nowy właściciel bądą ze sobą po prostu szczęśliwi. W przypadku Billego pomoc behawiorysty będzie niezbędna.

 

RESET

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Reset jest w schronisku od 21.08.2016r. Błąkał się przy ul. Rejtana w Lesznie. Reset jest jak na razie niepewnym psem. Widząc ludzi cieszy się, merda ogonkiem, ale jest w stanie ugryźć gdy odpina mu sie np. smycz. Mamy nadzieję, że ten stan poprawi się po zabiegu kastracji.

FLY

Data urodzenia : ok. 2013r.

Kastracja : TAK

Fly jest u nas od 27.07.2016r. Długo błąkał sie po ulicach Leszna. Był bardzo nieufny i ze strachu pokazywał zęby. Na dzień dzisiejszy już oswoił się z opiekunami, chętnie wychodzi na spacerki i na wybieg.Jest malutkim pieskiem, który będzie pasował na każde kolanka i każdą kanapę.

1 2 NastępnyOstatni