Psy do adopcji

TESI, KALA, PERSI

Data urodzenia : 06.2015r.

Sterylizacja : TAK

Sunie urodziły sie w przytulisku w Borku Wlkp. Do naszego schroniska przyjechały 9.02.2016r. Nigdy nie wychodziły z boksu na spacer i nie miały bliższego kontaktu z człowiekiem. Do tej pory nei potrafią chodzić na smyczy, są niespokojne i bardzo nieśmiałe. Pomimo wielu prób przełamania ich lęków, czeka nas jeszcze wiele pracy. Wszystkie 3 sunie będą potrzebowały pomocy behawiorysty, mnóstwa miłości i cierpliwości.

KALA

PERSI

TESI

CHOCO

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

Choco jest z nami od 9.02.2016r. Błąkał się na terenie gminy Borek Wlkp. Rzadko widzi się tak bardzo przerażonego i wycofanego psiaka jakim był Choco. Prawie rok nie wychodził na spacer ani na wybieg. Jego przerażenie na szczęście nie przerodziło sie w agresję. Wręcz przeciwnie, pomimo tego, że praktycznie nie chciał przy ludziach wychodzić z budy i chował się, można było otworzyć budę i spokojnie go pogłaskać. Patrzył wtedy na człowieka swoimi pięknymi, czekoladowymi oczami z niepokojem, ale i z nadzieją. Dzisiaj Choco widząc opiekunów nie chowa się już do budy, jest zainteresowany otaczającym go światem. Wychodzi także na wybieg i krótkie spacery. Choco jest kochanym pełnym nadziei psiakiem, wierzymy, że znajdzie się ktoś, kto pokocha go takim jakim jest. 

SALMA

 Data urodzenia : ok. 03.2013r.

Sterylizacja : NIE – zalecenie weterynarza

Salma do schroniska trafiła 18.01.2016r. . Błąkała sie na terenie miasta Leszna. Od samego początku pobytu w schronisku Salma była bardzo kontaktowa i przyjaźnie nastawiona do wszystkich. Nie ujawniały sie u niej żadne czynniki chorobowe. Po kwarantannie została przeniesiona na boksy adopcyjne i czekała ją sterylizacja. Nieoczekiwanie Salma dostała silnego udaru. Było bardzo źle, praktycznie nie było z nia kontaktu, byliśmy przygotowani na najgorsze. Jednak silna wola i chęć walki o życie sprawił cud. Salma stanęła na nogi, doszła w 100% do siebie. Jest wesoła, nie może doczekać sie swojej kolejki na spacer czy wyjścia na wybieg. Jest pod ścisłą obserwacja cały czas bo wiemy że taki udar może ( nie musi)  się powtórzyć. Salma powinna trafić do domu gdzie nie ma innych zwierząt czy małych dzieci. Każda ekscytacja może wywołać kolejny atak. lepiej dmuchać na zimne. 

 

HERA

 Data urodzenia : ok. 06.2015r.

Sterylizacja : TAK

 

Hera trafiła do schroniska 22.06.2016r. z gminy Rawicz. Jest bardzo przyjacielską i wiecznie "uśmiechniętą" sunią, która kocha ludzi. Hera to pies który musi być ciągle przy człowieku, wtedy jest szczęśliwa. Jest jednak  pewne ale... Hera jest charakternym psem. Bardzo szybko wybiera sobie "przewodnika stada" i słucha tylko jego. Dlatego też decydując sie na adopcję Hery, trzeba od samego początku być w stosunku do niej wymagającym i konsekwentnetnym. Nie można pozwolic jej na wszystko czego chce. Wskazana bedzie pomoc behawiorysty.

Hera bardzo lubi inne psiaki, z kórymi chętnie bawi się na wybiegu. 

BARI

 Data urodzenia : ok. 01. 2014r.

Kastracja : TAK

Bari jest u nas od 13.01.2016r. Błąkał sie na terenie gminy Bojanowo. Jest bardzo wesoły i przyjazny, uwielbia ludzi, a wobec dzieci jest niezwykle cierpliwy. Wszystkiego jest ciekaw, wszędzie się pcha i każdemu wskoczy na kolana. Ten uroczy psiaczek to energetyczna petarda – biega za piłeczką, skacze jak na sprężynie no i kocha psie przysmaki. Zachęcamy do adopcji Barusia, należy jednak zdawać sobie sprawę, że nie wystarczy wyjść z nim na trzy krótkie spacery pod blokiem... On potrzebuje dużo więcej ruchu, zajęć i zabawy.

Bari w grudniu 2016r. został zaadoptowany. Niestety trafił na odpowiedzialne osoby i wrócił z powroptem do schroniska. 

KEKS

Data urodzenia : ok. 2012r.

Kastracja : TAK

Keks jest u nas od . Błąkał się na terenie gminy Poniec. Keksik jest wesołym i bardzo przyjacielskim psiakiem. Wszędzie go pełno i głośno potrafi domagać się o uwagę. Keks będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny.


TIGER

Data urodzenia : ok. 2016r.

Kastracja :

Tiger jest z nami od 6.01.2017r. Błąkał się na terenie miasta Leszna. Tiger jest dużym, silnym i energicznym psiakiem. Jednak w tym dużym psie mieszka tak naprawdę wyrośnięty szczeniak. Tiger kocha ludzi, zabawy na wybiegu, spacery. Będzie szcześliwy w rodzinie, która prowadzi aktywny tryb życia dzieki czemu będzie mógł spożytkowac swoją energię.

REKSIO

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja :

Reksio jest z nami od 05.01.2017r. . Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Reksio jest cudownym kochanym straszym psiakiem. Pomimo swego wieku biega jak sarenka i jest mega przytulasny. Kocha ludzi i cały otaczający go świat. Niestety jest niewidomy co jednak nie przeszkadza mu w codziennym bytowaniu i wewnętrznej radości. Cały czas jest ciekawy świata i z radością wita wszystkich na swojej drodze.

DONA

Data urodzenia : ok. 2009r.

Sterylizacja :

Dona jest w schronisku od 14.12.2016r. maleńka  sunia to żywe srebro. Przechodząc koło jej boksu nie sposób się przy niej nie zatrzymać. Słodka mordka, uśmiech od ucha do ucha, proszenie na dwóch łapkach to cała Dona. Biorąc ją na ręce trzeba się przygotować na moc mokrych buziaków. Dona jest           w schronisku od połowy grudnia zeszłego roku. Niby krótko jednak dla niej na pewno okropnie długo. Czas spędzony za kratami z dala od człowieka potrafi zgasić szczęście          w oczach bardzo szybko, tym bardziej kiedy psiak trafiający do schroniskowych warunków wcześniej mieszkał w ciepłym domku.  Dona to malutki psiak więc bez problemu  może zamieszkać w małym mieszkaniu Kto pokocha to roześmiane malutkie szczęście ?

ADOR

Data urodzenia : ok. 2015r.

Kastracja : przed

Ador trafił do nas 05.10.2016r. Błąkał sie na terenie gminy Bojanowo. Na początku był bardzo nieufny co objawiało się groźnym doskakiwaniem do krat i pokazywaniem zębów. Ador po przejściu z kwarantanny na boksy adopcyjne zmienił się. Mozna do niego wejść, pogłaskać i wyprowadzić na spacer czy na wybieg. Ador potrzebuje więcej czasu na poznanie człowieka i zaufanie mu.

BILLY

Data urodzenia : ok. 2014r.

Kastracja : TAK

Billy jest u nas od 22.09.2016r. Błąkał się na terenie miasta Leszna. Początki były bardzo trudne, zarówno dla niego jak i dla nas. Billy był bardzo zestresowany, na wszystko i wszytskich  reagował agresją. Z czasem zaczął się przyzwyczajać do nowego otoczenia i opiekunów. Dzisiaj na obcych pokazuje zęby i głośno szczeka, wiemy już teraz że jest to kwestia czasu i przede wszystkim pracy z nim, aby postarać się zmienić jego zachowanie. Billy bardzo chętnie wychodzi na wybieg. Każdy, decydujący się na adopcję  psa ze schroniska, czy to małego i milusińskiego czy dużego i charakternego, powinien być świadomy, że z takim psem trzeba pracować. W wielu przypadkach powinniśmy pomysleć o pracy z behawiorystą, który pomoże nam poznać potrzeby psa. Dzięki temu i pies i nowy właściciel bądą ze sobą po prostu szczęśliwi. W przypadku Billego pomoc behawiorysty będzie niezbędna.

 

RESET

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Reset jest w schronisku od 21.08.2016r. Błąkał się przy ul. Rejtana w Lesznie. Reset jest jak na razie niepewnym psem. Widząc ludzi cieszy się, merda ogonkiem, ale jest w stanie ugryźć gdy odpina mu sie np. smycz. Mamy nadzieję, że ten stan poprawi się po zabiegu kastracji.

FLY

Data urodzenia : ok. 2013r.

Kastracja : TAK

Fly jest u nas od 27.07.2016r. Długo błąkał sie po ulicach Leszna. Był bardzo nieufny i ze strachu pokazywał zęby. Na dzień dzisiejszy już oswoił się z opiekunami, chętnie wychodzi na spacerki i na wybieg.Jest malutkim pieskiem, który będzie pasował na każde kolanka i każdą kanapę.

NERO

Data urodzenia : ok. 2008r.

Kastracja : TAK

 Nero po raz pierwszy trafił do schroniska  12.02.2015r. Błąkał się na terenie gminy Śmigiel. W tym samym roku został zaadotpowany. Niestety juz w czerwcu 2016r. wrócił do schroniska. Nero jest dużym i silnym psem. W stosunku do ludzi jest potulny i bardzo przyjacielski. Uwielbia spacery na których trochę ciągnie smycz. Ze względu na swoją wielkość a przede wszystkim wiek Nero ma problemy ze stawami. Jest na lekach, któe pozwalają mu normalnie funkcjonować. Nero bedzie  zarówno wspaniałym przyjacielem calej rodziny  jak i stróżem posesji.

KARWAT

Data urodzenia : ok. 2007r.

Kastracja : TAk

Po raz pierwszy Karwat trafił do schroniska 01.10.2011r. Karwat był charakternym i energicznym psiakiem. W stosunku do ludzi nie przejawiał agresji. Lubił spacerki i zabawy na wybiegu. Idealnie nadawał się na stróża posesji. W krótkim czasie został zaadoptowany jednak juz w lutym 2012r. został oddany do schroniska. Nastepna adopcja miała miejsce w czerwcu 2012r. Cieszyliśmy sie, że Karwat zdobył kolejną szansę na nowy domek. 

W lipcu 2016r. pojechaliśmy na interwencję jednego z miezkańców Leszna dot. biegającego samotnie dużego psa, ewidentnie zagubionego. Po przyjechaniu na miejsce okazało się, że to nasz Karwat. Ma bardzo charakterystyczne umaszczenie pyska więc o pomyłce nie mogło być mowy, a do tego czip "prawdę ci powie"

Nieststey z właścicielem nie ma kontaktu. Karwat znowu jest w schronisku. To już nie ten sam pies co 5 lat temu. Pierwsze tygodnie leżał w budzie, nic go nie interesowało, wychodził tylko do jedzenia. Teraz Karwat chętnie wychodzi na wybieg i na spacery. Jest bardzo grzeczny, spokokojny. W jego oczach można odczytać smutek, czy do niego jeszcze kiedyś uśmiechnie się szczęście ? ♥

GRANDA

Data urodzenia : ok. 2011r.

Sterylizacja : TAK

Granda jest u nas od 29.06.2016r. . Błąkała sie na terenie gminy Pępowo. Granda jest grzeczną, spokojną sunią. Kocha ludzi, nie ma w niej żadnej agresji. W boksie jest smutna i tęsknie wodzi oczami za ludźmi. Na spacerkach w zacisznych miejscach np. w lesie jest energiczna i szczęśliwa. gdy wokół niej jest hałas, dużo osób widać że bardzo sie stresuje, boi się. Toleruje inne psy. Granda będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny, ale na pewno bedzcie potrzebny czas i cierpliwość...

PRINCE

Prince jest w schronisku od   06.05.2016r.  Błąkał się  na terenie gminy Święciechowa. Psiak jest bardzo masywny i duży. Wyglądał bardzo groźnie. Jednak jego stres był większy niż stres pracowników schroniska. Był nieufny i nie chciał wychodzić z boksu. 

PRINCE

Data urodzenia : ok. 2013r.

Kastracja : TAK

Prince  przełamał się aby wyjść z boksu. Najpierw na wybieg, potem powoli na spacer. Jednak nadal jest w nim jakiś strach, nieraz nie chce wyjść poza teren schroniska. Dojdzie do bramy po czym stoi jak posąg i się nie rusza. Przy pierwszym kontakcie stwarza wrażenie "ostrego" psa. Jednak przy bliższym poznaniu okazuje się sympatycznym zwierzakiem. Ze względu na swoje gabaryty trzeba oczywiście brać pod uwagę to, ze nie powinien mieć styczności z małymi dziećmi. Aopcja wiąże się z koniecznością pracy nad jego zachowaniem i przyzwyczajeniami.

DIEGO

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Diego jest u nas od 14.04.2016r. Błąkał się na terenie gminy Włoszakowice. Diego jest statecznym , spokojnym psem. Widać, że nie może za bardzo odnaleźć się w nowym otoczeniu. Patrząc na niego odnosi się wrażenie, że cały czas czeka na swojego właściciela. Jest nieśmiały i troszkę zagubiony, Miłość i nowy dom są mu pilnie potrzebne.

MAKO

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Mako jest w schronisku od 01.03.2016r. Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Jest małym, bardzo energicznym i dość specyficznym psiakiem.  Osoby odwiedzające naszych podopiecznych, przechodząc koło Mako mówią "ale agresywny pies". I faktycznie, Mako szczerzy wszystkie zęby, rzuca się do  kraty i głośno szczeka. Jednak gdy tylko wchodzi się do jego  boksu, Makuś radośnie macha kitką, prosi o pieszczoty i cieszy się bardzo na spacerek. 

NORTON

 Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

 

Norton jest u nas od 11.12.2015r. Błąkał sie na terenie gminy Poniec. Norton jest charakternym, energicznym psem. Przy pierwszym kontakcie jest nieufny i pokazuje zęby. Z biegiem czasu przekonuje sie do człowieka, jednak ze względu na jego silny charakter powinna zaadoptowac go osoba zrównoważona emocjonalnie, konsekwentna, którą Norton będzie uważać za przewodnika stada.

 

BOLEK i LOLEK

Data urodzenia : ok. 11.2014r.

Kastracja : TAK

Bolek i Lolek są u nas od 20.11.2015r. Wcześniej błąkały sie na terenie gminy Śmigiel. Psiaki są bardzo wystraszone, nieufne. Gdy podchodzi sie do kojca uciekają szybko do budy. Na szczęście nie przejawiają agresji, można otworzyć budę i każdego wziąć na ręce. Mamy nadzieję, że uda się je szybko przekonać, że smycz to nic groźnego i będą chciały wychodzić o własnych siłach na spacerki

LOLEK

TEQUILA

Data urodzenia : ok. 2013r.

Sterylizacja : TAK

Tequila jest u nas od 28.07.2015r. Błąkała się na terenie gminy Wijewo. Pierwsze tygodnie były bardzo trudne zarówno dla niej jak i dla nas. Była przerażona i bardzo "wycofana". Dziś jest już trochę lepiej,  podchodzi do kraty i daje się pogłaskać. Nie wychodzi jednak na wybieg, ani nie umie chodzić na smyczy. Tequila potrzebuje wyrozumiałego i cierpliwego właściciela, który pomoże jej przełamać lęki.

Luty 2017r. Tequila po raz pierwszy na wybiegu. Nie ma nic piękniejszego i wzruszającego jak to, że pies, który od prawie dwóch lat nie wychodził z boksu, w końcu się przełamuje i zaczyna ufać swoim opiekunom.

NORKA

Data urodzenia : ok. 2007r.

Sterylizacja : TAK

Norka trafiła do schroniska 11.11.2014r. Błąkała si w Henrykowie ( gmina Święciechowa). Na początku była bardzo wystraszona i nieufna. Teraz jest juz znacznie lepiej. Cieszy sie na swoich opiekunów. Prosi sama o pieszczoty i uwagę. Jednak nadal jest płochliwa i trzeba uważać aby sie czegoś nie wystraszyła i np. nie zerwała ze smyczy.

Październik 2015r.

Norka zaufała nowym opiekunom. Tuli się do wszystkich, prosi o uwagę całą sobą. Uwielbia spacery, ale najlepiej czuje się na wybiegu, gdzie robi szaleńcze kółka wokół człowieka. Tak okazuje radość, że nie jest sama. 


KAROLEK

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Karolek jest u nas od 30.09.2014r. Błąkał się na terenie gminy Krzemieniewo.  Ma spory bagaż doświadczeń. Człowiek musiał go wiele razy skrzywdzić, bo nadal się go boi. W 2014 roku trafił do schroniska z gminy Krzemieniewo. Był nieufny, wycofany i przerażony. Dzisiaj chętnie wychodzi na spacery, podchodzi do osób, które zna, tak więc widać poprawę, ale nowego właściciela Karolka czeka jeszcze sporo pracy. Na pewno musi to być wyrozumiała i cierpliwa osoba, która kocha pieski i zapewni mu godne życie. Karol potrzebuje swojego kącika, spokoju i ciepła. Kto sprosta temu wyzwaniu i pokocha smutne psie serce?

REMO

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

Remo jest u nas od 18.09.2014r. Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Bardzo długo był zestresowany i wystraszony, co objawiało sie szczerzeniem kłów i szczekaniem. W tej chwili Remo jest juz po kwarantannie. Wychodzi na wybieg i na spacery. Jest bardzo przyjacielski w stosunku do ludzi. Nie lubi innych psów.

DOLAR

 

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Dolar trafił do schroniska 07.05.2014r. Błąkał sie na terenie gminy Miejska Górka. Od samego początku był przerażony i nieufny. Wcale nie wychodził z budy i na wszystkich pokazywał zęby. Dziś tj. październik 2014r. jest lepiej. Biega po swoim boksie i głosno szczeka gdy widzi wychodzące na spacer psy. On sam bardzo się boi. Można juz wejść spokojnie do boksu i delikatnie go pogłaskać, jednak Dolar jeszcze jest wystraszony. Nie ugryzie pracowników ale przed nami jeszcze długa droga do zaskarbienia sobie jego całkowitej akceptacji.

23.11.2014r.

Dolarek po raz pierwszy na wybiegu. Jest bardzo grzeczny ale nadal jak tylko gdzieś stuknie, puknie cały się kuli i jest przerażony.

 

Październik 2015r.

Dolar jest nie do poznania. Głośno szczeka domagając się o uwagę. Z radości podszczypuje ręce opiekunów, a na wybiegu radośnie biega.


OLO

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Olo jest u nas od 10.04.2014r. Błąkał się po ulicach Leszna. Początki jego pobytu w schronisku były bardzo trudne zarówno dla niego jak i dla pracowników. Olo był bardzo agresywny, trzeba było zachowywać szczególną ostrożnośĆ podczas codziennego karmienia czy sprzątania boksu. Z miesiąca na miesiąc traciliŚmy nadzieję że Olo pozwoli do siebiE podejść. Wszystko zmieniło się po przeniesieniu go z kwarantanny do boksu "adopcYjnego" znajdującego się przy wybiegu. Może właśnie ta otwarta przestrzeń, ciągły kontakt wzrokowy z ludźmi i innymi psami sprawił, że Olo sie przełamał. Wychodzi na spacerki, biega z radością po wybiegu. Jest bardzo energicznym psem, który ma charakterek. W stosunku do mężczyzn jest nadal nieufny. Potrafi ugryźć. W sosunku do kobiet jest bardzo przyjacielski i przytlasny, grzecznie stoi gdy jest pora na "czesanie". Przy wyprowadzaniu na wybieg czy spacer z radości bawi się w "przeciąganie smyczy",

CZARNA

Data urodzenia : ok. 2009r.

Sterylizacja : TAK

Czarna jest u nas od 25.01.2014r. Błąkała się w Lesznie przy ul. Dożynkowej. Niestety jest bardzo wycofanym i strachliwym psem. Podejrzewamy, że jej ślepota może byc tego powodem , choć inne ślepe psiaki lepiej reagują na człowieka. Początki w schronisku były bardzo trudne. Czarna leżała tylko wciśnięta za budą. Teraz już jest o wiele lepiej. Interesuje ją świat i to, co sie dzieje wokół niej. Chętnie wygrzewa się w słonku w swoim boksie. Nie chowa się przez cały czas w budzie. Nie tracimy nadziei że w końcu Czarna przełamie swoje najgorsze lęki i obawy.

Czarna po raz pierwszy na wybiegu. Hurrra :)

FAX

Data urodzenia : ok. 2012r.

Kastracja : TAK

Fax jest u nas od 10.04.2013r. Błąkał sie na terenie gminy Rawicz. Przez pierwszy rok Fax był niedostępny, wycofany, żył w swoim własnym świecie nie dopuszczając do siebie nikogo. Był przerażony, nie chciał wychodzić z budy. Na szczęście dzisiaj Faxa wreszcie widać w kojcu. Jak tylko usłyszy głosy wybiega z budy i glośno szczeka. Zaufał nam na tyle, że daje się wziąć na ręce. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce Fax pokona wszystkie swoje lęki i znajdzie się ktoś chętny aby go zaadoptować i kontynuować zaczętą z nim pracę. 

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszek Pani Ewelinie i Justynie, Fax wreszcie wyszedł z kojca i biega radośnie z innymi psiakami na wybiegu.

Fax po raz pierwszy na wybiegu (czerwiec 2015r.)

OLA

Data urodzenia : ok. 2010r.

Sterylizacja :

Ola jest u nas od 22.04.2014r. Błąkała się mna terenie gminy Święciechowa. Jest przyjacielska i bardzo energiczna. Ola tak bardzo pragnie bliskości, że wyprowadzona z boksu, skacze na człowieka. Po dłuższym spacerze uspokaja się, ładnie idzie na smyczy i chętnie oddaje się przytulaniu. Nie lubi sama zostawać na wybiegu i na wszystkie możliwe sposoby stara się z niego wydostać. Pracujemy nad jej zachwaniem, od września 2016 r. Oleńka bierze udział w programie szkoleniowym LIRA. Staramy się wyelimonować jej skakanie i zapanowac nad emocjami. To naprawdę piękna sunia o błyszczącej, czarnej jak węgiel sierści. Przy odrobinie pracy Ola zmieni się nie do poznania. Już teraz kontakt z człowiekiem jest dla niej największą radością a przy solidnej dawce ciepła i uczucia, Ola po prostu oszaleje na punkcie swojej nowej rodziny. 

1 2 NastępnyOstatni