Psy do adopcji

SONIA

Data urodzenia : ok. 

Sterylizacja :

NIDZIA

Data urodzenia : 01.2016r.

Sterylizacja :

Nidzia trafiła do schroniska 20.06.2017r. Błąkała sie po ulicach miasta Leszna. Nidzia jest malenkim kłębkiem szczęścia. Jest bardzo przyjacielska i spragniona kontaktu z człowiekiem. Uwielbia pieszczoty i bycie  w centrum uwagi. Nidzia będzie wspaniałą przyjaciółką całej rodziny.

GUBAN

Data urodzenia : 01.2016r.

Kastracja :

Guban jest w schronisku od 22.06.2017r. Jest psem w typie posokowca. Guban jest bardzo sympatycznym i kontaktowym psem. Kocha ludzi, każdego wita "szerokim usmiechem" i merdaniem ogonka. Jest energiczny dlatego tez potrzebuje duzo ruchu aby móc spożytkowac nagromadzoną w nim  energię. Dobrze żeby trafił do domu z duzym i ogordem i do osób ceniących sobie aktywny wypoczynek.

GRONEK

Data urodzenia : 06.2016r.

Kastracja :

Gronek jest z nami od 19.06.2017r. Błąkał się na terenie miasta Leszna. Gronek jest bardzo przyjacielskim i grzecznym psiakiem. Cieszy się na widok nowych opiekunów, nie przejawia żadnej agresji.  

ŻÓŁTEK

Data urodzenia : 06.2016r.

Kastracja :

Żóltek jest z nami od 19.06.2017r. Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Jest energicznym i wesołym psiakiem. Jeszcze nie do końca potrafi znaleźć się w nowym środowisku i głośno szczeka na obce osoby.

FAZI

Data urodzenia : ok. 2013r.

Kastracja :

Fazi trafił do schroniska 22.04.2017r. Błąkał sie na terenie miasta Leszna. Jak na razie jest bardzo prestraszony i niesmiały. Nie wychodzi na razie spacery bo nie daje sie dotknąć. Na szczęście apetyt mu dopisuje. Mamy nadzieję że juz wkrótce przełamie swoje lęki.

PUCEK

Data urodzenia : 07.2016r.

Kastracja :

Pucek jest z nami od 23.05.2017r. Błąkał się na terenie miasta Leszna. Jest bardzo energicznym, skocznym psem. W sotsunku do ludzi bardzo przyjacielski i skory do pieszczot.

BASIA

Data urodzenia : 12.2015r.

Sterylizacja :

Basia jest u nas od 18.05.2017r. Błąkała się na terenie gminy Święciechowa. Jest wesołą, bardzo energiczną sunią. Głosno domaga się o uwagę. Jest przyjacielska, uwielbia spacerki i zabawy na wybiegu. Basia będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny.

LUPEK

Data urodzenia : ok. 2012r.

Kastracja : TAK

Lupek trafił do schroniska 19.05.2017r. Błakał się na terenie miasta Leszna. Lupek jest małym, grzecznym i spokojnym psiaczkiem. Aktualnie czeka na adopcję

PAKOSŁAW

Data urodzenia : ok. 12.2015r.

Sterylizacja : 

Shina trafiła do schroniska 11.05.2017r. Błąkała się na terenie gminy Pakosław. Shina jest bardzo przyjacielską, spokojną sunią. Przy pierwszym kontakcie jest bardzo nieśmiała dlatego trzeba podchodzić do niej powoli żeby sie nie przestraszyła. Nie wiadomo czy miała właściciela czy zyła sobie na wolności. Ma skłonności do uciekania więc trzeba uważać wchodząc do niej do boksu. Ogólnie Shina lgnie do ludzi, patrzy mądrymi pieknymi oczami, sama podchodzi i liże ręke żeby tylko ja pogłaskać. 

OBI

Data urodzenia : ok. 2007r.

Kastracja :

Obi jest z nami od 15.05.2017r. Błąkał sie na terenie miasta Leszna. Obi to juz starszy psiak. Na pewno miał dom, właściciela. Niestety nikt go nie szuka i na starośc trafił do schroniskowego kojca. Obi jest kochanym, grzecznym psiakiem. Jest bardzo przyjacielski i przytulaśny. Uwielbia spacerki z opiekunami podczas których domaga sie uwagi i pieszczot. Oby znalazł sie jeszcze ktoś kto na jesieni życia Obiego da mu ciepły kąt i posłanko

FAKO

Data urodzenia : 02.2015r.

Katsracja :

Fako jest w schronisku od 25.04.2017r. W związku ze śmiercią jego jedynego opiekuna musiał tutaj trafić. Jest bardzo nieufny i nie chce podejść do człowieka. Początkowo był bardzo agresywny teraz jest juz lepiej. Pozwala do siebie wchodzić, mozna mu spokojnie posprzątać , ma apetyt. Wierzymy, że jeszcze trochę i wyjdzie na swój pierwszy spacerek w schronisku

PELA

Data urodzenia : ok. 2014r.

Sterylizacja :

Pela jest z nami od 29.04.2017r. Błąkała się po ulicach Leszna. Pelka jest wesołą i energiczną sunią. Jak tylko zobaczy człowieka głośno szczeka i biega wesoło po całym boksie. Jak każdy psiak uwielbia spacerki i zabawy na wybiegu. Pela bedzie wielką pociechą dla osób ja adoptujących.

ERWINKA

Data urodzenia : ok. 2008r.

Sterylizacja :

Erwinka trafiła do schroniska 25.04.2017r. Błąkała się na terenie gminy Osieczna. Jest kochaną, spokojna sunią. Żal patrzec w jej smutne oczy, gdzies niedawno miała swój dom, swojego pana, a teraz ....porzucona, niechciana jest w schronisku. Erwinka jest bardzo przyjacielska i bezproblemowa. Nie ma w niej żadnej agresji.

PONIEC

Data urodzenia : ok. 2016r.

Sterylizacja :

Mersi jest z nami od 25.04.2017r. Błąkała sie na terenie gminy Poniec. Mersi jest kochaną, sympatyczną sunią. Spacerując po schronsiku  nie sposób nie zatrzymać się przy jej boksie. Jest wiecznie uśmiechnięta, w stosunku do ludzi bardzo przyjacielska. Niestety bardzo źle reaguje na inne psy. Mersi potrzebuje przestrzeni do wybiegania. Dobrze żeby trafiła na posesję z duzym ogrodem. 

BERNIŚ

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja :

Berniś jest w schronisku od 25.04.2017r. Błąkał się na terenie gminy Poniec. Berniś to żywe srebro. Wszędzie go pełno, jak ktoś szczeka, to wiadomo, że to Berniś domaga się głosno o choćby chwilę uwagi. Jest bardzo energiczny i niecierpliwie czeka na każdy spacer. Dobrze byłoby gdyby Berniś trafił na ludzi ceniących sobie czynny wypoczynek, lubiących długie spacery. 

MEGI

Data urodzenia : 04.2016r.

Sterylizacja :

Megi jest z nami od 14.04.2017r. Błąkała sie na terenie gminy Rydzyna. Na początku swojego pobytu w schronisku Megi była przerażona. Nowy teren, obce zapachy, obcy ludzie to potegowało jej strach. Na szczęście nie objawiało sie to pokazywaniem zębów, ale kuleniem się i udawaniem, że "mnie tu nie ma". Dzisiaj jest już o wiele, wiele lepiej. Megi głosno szczeka domagając sie uwagi. Chętnie wychodzi na spacerki, jest bardzo przytulaśna i przyjacielska. Jednak gdy tylko gdzieś stuknie czy zrobi się jakieś zamieszanie, Megi w pierwszym odruchu chce uciekać. Dlatego tez biorąc ją na spacer trzeba być rozważnym i czuwać nad tym, aby nie wyszarpnęła nam smyczy z ręki jeśli coś ją wystraszy.

ALA

Data urodzenia : 04.2015r.

Sterylizacja :

Ala jest w schronisku od 13.04.2017r. Błąkała się na terenie gminy Bojanowo. Ala jest spokojną, grzeczną, kochana sunią. Jest bardzo przyjacielska. Na widok człowieka cieszy się merdając ogonkiem i czeka na upragniony spoacerek. Ala będzie wspaniałym przyjacielem zarówno dla dzieci w wieku szkolnym jak i dla dorosłych.

LEON

Data urodzenia : 11.2015r.

Kastracja : TAK

Leon jest już zarezerwowany i zaraz po wygojeniu rany po kastracji idzie do nowego domku.

PUFFI

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja :

Puffi trafił do nas 03.04.2017r.  Błąkał sie na terenie gminy Święciechowa. Był w złym stanie, miał rozległe  rany na tułowiu. Od samego początku Puffi ufnie patrzył na nowych opiekunów, jakby wiedział, że chcą mu pomóc. Puffi jest maleńkim psiakiem choć na zdjęciach tego nie widać. Uwielbia pieszczoty , spacerki, po prostu bycie z człowiekiem sprawia mu radość. 

AMELKA

Data urodzenia : ok. 03.2015r.

Sterylizacja :

Amelka jest z nami od 01.04.2017r . Błąkała sie po ulicach Leszna. Amelka jest wesołą, energiczną i bardzo przyjacielską sunią. Będzie wspaniałą przyjaciółką całej rodziny.

SASHA

Data urodzenia : ok. 03. 2014r.

Sterylizacja : 

Sasha błąkała się w Tarnowej Łące na terenie gminy Rydzyna. Do schroniska trafiła 26.03.2017r. Sasha jest spokojną i przyjacielską sunią. Nie przejawia żadnej agresji w stosunku do człowieka. Na pewno będzie wspaniałym przyjacielem jak i stróżem posesji.

OLSEN

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Olsen błąkał sie na terenie gminy Osieczna skąd w dniu 08.08.2016r. trafił do naszego schroniska. Początki były bardzo trudne. Olsen na wszystko i wszystkich reagował agresją. O wejściu do niego do kojca nie było mowy. Jednak z dnia na dzień wydłużaliśmy mu czas na jakies pozytywne "przełamanie"  na moment kiedy będzie lepiej. Trwało to prawie pół roku. Olsen przyzwyczajał sie do opiekunów i w końcu pozwolił na swobodne wejście na jego teren. Udawał wtedy, że po prostu nikogo nie widzi i bawił się miską. Olsen nie toleruje obroży, na próbę pogłaskania go po karku reaguje pokazaniem zębów. Wreszcie w marcu br. Olsen po raz pierwszy wyszedł z kojca na wybieg. Radość była wielka nie tylko dla niego ale i dla nas, że udało się :-) Na dzień dzisiejszy Olsen jest wypuszczany na wybieg bezpośrednio z kojca, o smyczy nie ma mowy. Mozna wejśc do niego na wybieg , porzucac mu piłkę, którą ubwielbia się bawić. Olsen powinien trafić na teren gdzie nie ma żadnych osób postronnych tylko właściciel. Będzie na pewno świetnym stróżem posesji, jednak trzeba zachować przy nim maksimum uwagi i rozwagi. Adopcja takiego psa powinna byc bardzo dobrze przemyslana. Pomoc behawiorysty jak najbardziej wskazana.

Olsen uwielbia ganiać wzdłuż płotu  ze swoją przyjaciółką  Tequilą

BAJKA

Data urodzenia : ok. 2011r.

Sterylizacja : TAK

Bajeczka jest z nami od 10.07.2017r. Błąkała się na terenie gminy Pakosław. Długo zwlekalismy od umieszczenia jej w zakładce psiaki do adopcji. Bajeczka jest przerażonym, wycofanym, zamkniętym we własnym świecie psiakiem. Pomimo wielu prób nie udało się przełamac jej lęków. Bajka od ponad 3 lat nie wyodzi ze swojego boksu. Jej azylem jest jej buda i kojec. Na początku praktycznie nie wychodziła z budy gdy w pobliżu ktos sie kręcił. Teraz biega po boksie nawet gdy ktoś przechodzi obok. Jednka gdy wchodzi sie do kojca ona czmycha do budy. Nie chce bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. Nasze wolontariuszki sie nie poddawają. Coraz częściej Bajeczka poznaje co to jest znaleźć się w ramionach człowieka, dosłownie. Na szczęscie nie reaguje na dotyk agresją, jednak trzeba to robić bardzo spokojnie i rozważnie. Dla Bajki najlepszym rozwiązaniem byłby domek gdzie miałaby własny teren do biegania z ocieploną budą. Gdzie nikt na siłę nie ingerował by w jej życie, ale pozwolił powoli oswajać się z nowym otoczeniem. Wtedy byłaby bardzo szczęsliwa. Może z biegiem czasu przekonałaby sie do nowych właścicieli.

SMART

Data urodzenia : 08.2010r.

Kastracja : TAK

Historia Smarta jest bardzo smutna. Po raz pierwszy trafił do schroniska we wrześniu 2011r. i jeszcze w tym samym roku znalazła sie rodzina chętna aby go przygarnąć. Niestety po 5 latach adopcji Smart wrócił ponownie do schroniska. Powód?.... uciekał z posesji. 

Smart to uroczy, kochany i bezproblemowy psiak. Jest mądry i szybko uczy się komend. Smarcik jest przyjaceislki zarówno do ludzi jak i innych zwierzat, Z uwagi na jego bardzo krótkie łapki męczą go długie spacery. Dobrze żeby w czasie dłuższego spacerku robic mu małe przerwy na odpoczynek. Smarta nie nda sie nie kochać !!!!!!

OSKAR

Data urodzenia : 04.2013r.

Kastracja :

Oskar trafił do schroniska z gminy Włoszakowice w dniu 22.03.2017r. Jest dużym, silnym i bardzo energicznym psem. Nie lubi za bardzo innych psiaków. W stosunku do ludzi jest przy pierwszym kontakcie raczej nieufny. Potrzebuje czasu żeby sie oswoić z nowym otoczeniem.Oskar będzie wspaniałym stróżem dużej posesji.

PONO

Data urodzenia : 03.2011r.

Kastracja : TAK

Błąkał się na terenie  gminy Bojanowo. W schronisku jest od 8.04.2017r. Pono jest kochanym i spokojnym psiakiem. Uwielbia towarzystwo ludzi, pieszczoty i spacerki. Pono troszke "dziwnie " chodzi" jakby w rozkroku. Przyczyn może być kilka jednak na dzien dzisiejszy Pono jest w dobrej kondycji i nie przeszkadza mu to w swobodnym poruszaniu się.

 

DIANA

Data urodzenia : 03.2013r.

Sterylizacja :

Diana trafiła do schroniska 08.03.2017r. Błąkała się na terenie gminy Borek Wlkp. Diana jest kochaną i radosną sunią. Bardzo przyjacielska, kocha ludzi i pieszczoty. Niestety nie umie chodzić na smyczy. Żle jej sie kojarzy smych, wywija się i robi wszytsko żeby tylko nie iśc. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu przyzwyczai sie zarówno do obrozy jak i do chodzenia na smyczy. 

 

LAMUS

Data urodzenia : 02.2010r.

Kastracja :

Lamus jest z nami od 26.03.2017r. Błąkał się w Lesznie przy ul. Muśnickiego. Lamusek jest pogodnych i cały czas usmiechniętym psiakiem. Kocha ludzi, spacerki zabawy na wybiegu. Nie przepada za innymi pieskami.


GLORIA

Data urodzenia : 01.2012r.

Sterylizacja :

Gloria jest z nami od 25.01.2017r. Błąkała się na terenie gminy Bojanowo. W chwili przywiezienia była bardzo przerażona. Nie chciał wyjśc z klatki. Z jej zachowania widac, że raczej nie wie co to smycz tym samym nie wie co to spacer obok człowieka. Na dzien dzisiejszy Gloria wychodzi na wybieg jednak podczas wyciągania jej zboksu jest jeszcze zestrresowana. Na wybiegu za to biega radosnie i z ciekawością bada teren. Przed nami jeszcze duzo pracy żeby Gloria stała sie szczęsliwym psem.

1 2 NastępnyOstatni