Psy do adopcji

LEVIS

Data urodzenia :

Kastracja :

Levis trafił do nas 03.04.2017r. Błąkał się na terenie Leszna. Levis w pierwszych dniach pobytu w schronisku był przerażony, wszystkiego się bał. Nie ma co sie dziwić, nowe miejsce , obcy ludzie... Niestety do teraz właściciel się nie upomniał o swoją"zgubę". Levis jest nadal nieśmiały i wystraszony jednak widać poprawę z dnia na dzień. Njaważniejsze, że ma apetyt i mimo stresu ciekawie wszystkiemu się przygląda. 

RAFI

Data urodzenia :

Kastracja :

Rafi jest u nas od 29.03.2017r. Błąkał się na terenie gminy Rawicz. Rafi jest wesoły i energicznym psiakiem. W stosunku do ludzi jest bardzo przyjacielski i towarzyski. Jak każdy psiak uwielbia spacerki i zabawy na wybiegu.

ROMEK

Data urodzenia :

Kastracja :

Romek trafił do schroniska 29.03.2017r. Błąkał się na terenie gminy Rawicz. Romek jest wesołym i bardzo przyjacielskim psiakiem. Kocha ludzi. Jest cierpliwy i nie dość mu pieszczot. Świetnie sprawdza się na lekcjach edukacyjnych , jest grzeczny i chętny do współpracy. W towarzystwie dzieci czuje się jak ryba w wodzie. 

RUDY

Data urodzenia :

Kastracja :

Rudy jest w schronisku od 31.03.2017r. Błąkał się na terenie gminy Rydzyna. Jest bardzo kontaktowym i przyjacielskim psiakiem. Na widok człowieka merda ogonkiem i czeka na choc trochę zainteresowania. Njaszczęsliwszy jest na spcerku przy boku człowieka. Rudy bedzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny. 

GREY

Data urodzenia :

Kastracja :

Grey błąkał się w lesznie przy ul. Złotnicznej skąd w dniu 27.03.2017r. został przywieziony do schroniska. Grey pomimo swojego "groźnego"  wyglądu jest bardzo zrównoważonym i grzeczbym psem. W stosunku do ludzi nie przejawia żadnej agresji. Jest bardzo przyjacielski i jak każdy psiak uwielbia spacery i bieganie po wybiegu najlepiej w towarzystwi człowieka.

RABUŚ

Data urodzenia : ok. 01.2014r.

Kastracja :

Rabus jest w schronisku od 24.03.2017r. Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Rabuś to energiczny i wesoły psiak. Całym soba cieszy sie na widok człowieka. Jest bardzo przyjacelski, towarzyski.

SASHA

Data urodzenia : ok. 03. 2014r.

Sterylizacja : 

Sasha błąkała się w Tarnowej Łące na terenie gminy Rydzyna. Do schroniska trafiła 26.03.2017r. Sasha jest spokojną i przyjacielską sunią. Nie przejawia żadnej agresji w stosunku do człowieka. Na pewno będzie wspaniałym przyjacielem jak i stróżem posesji.

OLSEN

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Olsen błąkał sie na terenie gminy Osieczna skąd w dniu 08.08.2016r. trafił do naszego schroniska. Początki były bardzo trudne. Olsen na wszystko i wszystkich reagował agresją. O wejściu do niego do kojca nie było mowy. Jednak z dnia na dzień wydłużaliśmy mu czas na jakies pozytywne "przełamanie"  na moment kiedy będzie lepiej. Trwało to prawie pół roku. Olsen przyzwyczajał sie do opiekunów i w końcu pozwolił na swobodne wejście na jego teren. Udawał wtedy, że po prostu nikogo nie widzi i bawił się miską. Olsen nie toleruje obroży, na próbę pogłaskania go po karku reaguje pokazaniem zębów. Wreszcie w marcu br. Olsen po raz pierwszy wyszedł z kojca na wybieg. Radość była wielka nie tylko dla niego ale i dla nas, że udało się :-) Na dzień dzisiejszy Olsen jest wypuszczany na wybieg bezpośrednio z kojca, o smyczy nie ma mowy. Mozna wejśc do niego na wybieg , porzucac mu piłkę, którą ubwielbia się bawić. Olsen powinien trafić na teren gdzie nie ma żadnych osób postronnych tylko właściciel. Będzie na pewno świetnym stróżem posesji, jednak trzeba zachować przy nim maksimum uwagi i rozwagi. Adopcja takiego psa powinna byc bardzo dobrze przemyslana. Pomoc behawiorysty jak najbardziej wskazana.

Olsen uwielbia ganiać wzdłuż płotu  ze swoją przyjaciółką  Tequilą

BAJKA

Data urodzenia : ok. 2011r.

Sterylizacja : TAK

Bajeczka jest z nami od 10.07.2017r. Błąkała się na terenie gminy Pakosław. Długo zwlekalismy od umieszczenia jej w zakładce psiaki do adopcji. Bajeczka jest przerażonym, wycofanym, zamkniętym we własnym świecie psiakiem. Pomimo wielu prób nie udało się przełamac jej lęków. Bajka od ponad 3 lat nie wyodzi ze swojego boksu. Jej azylem jest jej buda i kojec. Na początku praktycznie nie wychodziła z budy gdy w pobliżu ktos sie kręcił. Teraz biega po boksie nawet gdy ktoś przechodzi obok. Jednka gdy wchodzi sie do kojca ona czmycha do budy. Nie chce bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. Nasze wolontariuszki sie nie poddawają. Coraz częściej Bajeczka poznaje co to jest znaleźć się w ramionach człowieka, dosłownie. Na szczęscie nie reaguje na dotyk agresją, jednak trzeba to robić bardzo spokojnie i rozważnie. Dla Bajki najlepszym rozwiązaniem byłby domek gdzie miałaby własny teren do biegania z ocieploną budą. Gdzie nikt na siłę nie ingerował by w jej życie, ale pozwolił powoli oswajać się z nowym otoczeniem. Wtedy byłaby bardzo szczęsliwa. Może z biegiem czasu przekonałaby sie do nowych właścicieli.

SMART

Data urodzenia : 08.2010r.

Kastracja : TAK

Historia Smarta jest bardzo smutna. Po raz pierwszy trafił do schroniska we wrześniu 2011r. i jeszcze w tym samym roku znalazła sie rodzina chętna aby go przygarnąć. Niestety po 5 latach adopcji Smart wrócił ponownie do schroniska. Powód?.... uciekał z posesji. 

Smart to uroczy, kochany i bezproblemowy psiak. Jest mądry i szybko uczy się komend. Smarcik jest przyjaceislki zarówno do ludzi jak i innych zwierzat, Z uwagi na jego bardzo krótkie łapki męczą go długie spacery. Dobrze żeby w czasie dłuższego spacerku robic mu małe przerwy na odpoczynek. Smarta nie nda sie nie kochać !!!!!!

OSKAR

Data urodzenia : 04.2013r.

Kastracja :

Oskar trafił do schroniska z gminy Włoszakowice w dniu 22.03.2017r. Jest dużym, silnym i bardzo energicznym psem. Nie lubi za bardzo innych psiaków. W stosunku do ludzi jest przy pierwszym kontakcie raczej nieufny. Potrzebuje czasu żeby sie oswoić z nowym otoczeniem.Oskar będzie wspaniałym stróżem dużej posesji.

SHAUN

Data urodzenia : 03.2010r.

Kastracja :

Shaun jest u nas od 14.03.2017r. Błąkał sie po ulicach Leszna. Shaun jest psiakiem w typie pudelka miniaturki. Jest malutki, szczuplutki i na pewno nie będzie z nim żadnego problemu w małym mieszkaniu. Shaun niestety nie słyszy co może byc powodem jego niechęci do nadmiernych czułości. Shaun nie jest typem przytulanki, potrafi pokazac ząbki. Widac, że jeszcze niedawno mieszkał w domku i miał swoje ciepłe posłanko. Dobrze żeby Shaun trafił do domku gdzie sa tylko osoby dorosłe.

ENDI

Data urodzenia : 01.2016r.

Kastracja :

Endki jest z nami od 10.03.2017r. Błąkał się na terenie gminy Krzemieniewo. Endi jest kochanym bardzo przyajcielskim psiakiem. Patrzy na człowieka mądrymi i kochającymi oczami. Nie ma żadneuj agresji do innych zwierzat. Endi będzie wspaniałym towarzyszem zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci w wieku szkolnym.

KROPKA

Data urodzenia : 06.2014r.

Sterylizacja :

Kropeczka trafiła do nas 10.03.2017r. Błąkała się na terenie gminy Krzemieniewo. Kropka jest cudowną kochaną sunią. Jest bardzo przyjacielska i przytulaśna. Kocha ludzi i nie ma agresji do innych zwierząt. Kropeczka będzie wspaniałą przyjaciólka całej rodziny.

PONO

Data urodzenia : 03.2011r.

Błąkał się na terenie  gminy Bojanowo. W schronisku jest od 8.04.2017r. Pono jest kochanym i spokojnym psiakiem. Uwielbia towarzystwo ludzi, pieszczoty i spacerki. Pono troszke "dziwnie " chodzi" jakby w rozkroku. Przyczyn może być kilka jednak na dzien dzisiejszy Pono jest w dobrej kondycji i nie przeszkadza mu to w swobodnym poruszaniu się.

 

DIANA

Data urodzenia : 03.2013r.

Sterylizacja :

Diana trafiła do schroniska 08.03.2017r. Błąkała się na terenie gminy Borek Wlkp. Diana jest kochaną i radosną sunią. Bardzo przyjacielska, kocha ludzi i pieszczoty. Niestety nie umie chodzić na smyczy. Żle jej sie kojarzy smych, wywija się i robi wszytsko żeby tylko nie iśc. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu przyzwyczai sie zarówno do obrozy jak i do chodzenia na smyczy. 

LAMUS

Data urodzenia : 02.2010r.

Kastracja :

Lamus jest z nami od 26.03.2017r. Błąkał się w Lesznie przy ul. Muśnickiego. Lamusek jest pogodnych i cały czas usmiechniętym psiakiem. Kocha ludzi, spacerki zabawy na wybiegu. Nie przepada za innymi pieskami.


HILTON

Data urodzenia : 01.2011r.

Kastracja :

Hilton jest z nami od 21.02.2017r. Błąkał się na terenie gminy Rawicz. Hilton jest grzecznym spokojnym psiaczkiem. Uwielbia towarzystwo ludzi, jest bardzo przyjacielski i przytulaśny. 

GLORIA

Data urodzenia : 01.2012r.

Sterylizacja :

Gloria jest z nami od 25.01.2017r. Błąkała się na terenie gminy Bojanowo. W chwili przywiezienia była bardzo przerażona. Nie chciał wyjśc z klatki. Z jej zachowania widac, że raczej nie wie co to smycz tym samym nie wie co to spacer obok człowieka. Na dzien dzisiejszy Gloria wychodzi na wybieg jednak podczas wyciągania jej zboksu jest jeszcze zestrresowana. Na wybiegu za to biega radosnie i z ciekawością bada teren. Przed nami jeszcze duzo pracy żeby Gloria stała sie szczęsliwym psem.

ODYS i OTIS

Data urodzenia : Odys 01.2014r.  Otis 01.2009r.

Kastracja : 

Odys i Otis są z nami od 09.01.2017r. Trafiły do schroniska w bardzo przykrych okolicznościach. Mieszakły w domku ze swoją "panią" w Rydzynie. Niestety ich pani zmarła, a ze była osoba samotną bez żadnej rodziny psiaki musiały trafic do schroniska. Oba psiaki były przerażone. Po długim czasie Odys sie przełamał w końcu radosnie wita opiekunów i chętnie wychodzi na spacery i na wybieg. Otis nieststey cały czas jest w traumie. Nie umie pogodzic sie z tym że trafił za kraty. Mamy nadzieję, że tak jak Odys w końcu przełamie swoje lęki i nam zaufa

ODYS

OTIS

TESI, KALA, PERSI

Data urodzenia : 06.2015r.

Sterylizacja : TAK

Sunie urodziły sie w przytulisku w Borku Wlkp. Do naszego schroniska przyjechały 9.02.2016r. Nigdy nie wychodziły z boksu na spacer i nie miały bliższego kontaktu z człowiekiem. Do tej pory nei potrafią chodzić na smyczy, są niespokojne i bardzo nieśmiałe. Pomimo wielu prób przełamania ich lęków, czeka nas jeszcze wiele pracy. Wszystkie 3 sunie będą potrzebowały pomocy behawiorysty, mnóstwa miłości i cierpliwości.

KALA

PERSI

TESI

CHOCO

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

Choco jest z nami od 9.02.2016r. Błąkał się na terenie gminy Borek Wlkp. Rzadko widzi się tak bardzo przerażonego i wycofanego psiaka jakim był Choco. Prawie rok nie wychodził na spacer ani na wybieg. Jego przerażenie na szczęście nie przerodziło sie w agresję. Wręcz przeciwnie, pomimo tego, że praktycznie nie chciał przy ludziach wychodzić z budy i chował się, można było otworzyć budę i spokojnie go pogłaskać. Patrzył wtedy na człowieka swoimi pięknymi, czekoladowymi oczami z niepokojem, ale i z nadzieją. Dzisiaj Choco widząc opiekunów nie chowa się już do budy, jest zainteresowany otaczającym go światem. Wychodzi także na wybieg i krótkie spacery. Choco jest kochanym pełnym nadziei psiakiem, wierzymy, że znajdzie się ktoś, kto pokocha go takim jakim jest. 

HERA

 Data urodzenia : ok. 06.2015r.

Sterylizacja : TAK

 

Hera trafiła do schroniska 22.06.2016r. z gminy Rawicz. Jest bardzo przyjacielską i wiecznie "uśmiechniętą" sunią, która kocha ludzi. Hera to pies który musi być ciągle przy człowieku, wtedy jest szczęśliwa. Jest jednak  pewne ale... Hera jest charakternym psem. Bardzo szybko wybiera sobie "przewodnika stada" i słucha tylko jego. Dlatego też decydując sie na adopcję Hery, trzeba od samego początku być w stosunku do niej wymagającym i konsekwentnetnym. Nie można pozwolic jej na wszystko czego chce. Wskazana bedzie pomoc behawiorysty.

Hera bardzo lubi inne psiaki, z kórymi chętnie bawi się na wybiegu. 

TIGER

Data urodzenia : ok. 2016r.

Kastracja :

Tiger jest z nami od 6.01.2017r. Błąkał się na terenie miasta Leszna. Tiger jest dużym, silnym i energicznym psiakiem. Jednak w tym dużym psie mieszka tak naprawdę wyrośnięty szczeniak. Tiger kocha ludzi, zabawy na wybiegu, spacery. Będzie szcześliwy w rodzinie, która prowadzi aktywny tryb życia dzieki czemu będzie mógł spożytkowac swoją energię.

REKSIO

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja :

Reksio jest z nami od 05.01.2017r. . Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Reksio jest cudownym kochanym straszym psiakiem. Pomimo swego wieku biega jak sarenka i jest mega przytulasny. Kocha ludzi i cały otaczający go świat. Niestety jest niewidomy co jednak nie przeszkadza mu w codziennym bytowaniu i wewnętrznej radości. Cały czas jest ciekawy świata i z radością wita wszystkich na swojej drodze.

DONA

Data urodzenia : ok. 2009r.

Sterylizacja :

Dona jest w schronisku od 14.12.2016r. maleńka  sunia to żywe srebro. Przechodząc koło jej boksu nie sposób się przy niej nie zatrzymać. Słodka mordka, uśmiech od ucha do ucha, proszenie na dwóch łapkach to cała Dona. Biorąc ją na ręce trzeba się przygotować na moc mokrych buziaków. Dona jest           w schronisku od połowy grudnia zeszłego roku. Niby krótko jednak dla niej na pewno okropnie długo. Czas spędzony za kratami z dala od człowieka potrafi zgasić szczęście          w oczach bardzo szybko, tym bardziej kiedy psiak trafiający do schroniskowych warunków wcześniej mieszkał w ciepłym domku.  Dona to malutki psiak więc bez problemu  może zamieszkać w małym mieszkaniu Kto pokocha to roześmiane malutkie szczęście ?

ADOR

Data urodzenia : ok. 2015r.

Kastracja : przed

Ador trafił do nas 05.10.2016r. Błąkał sie na terenie gminy Bojanowo. Na początku był bardzo nieufny co objawiało się groźnym doskakiwaniem do krat i pokazywaniem zębów. Ador po przejściu z kwarantanny na boksy adopcyjne zmienił się. Mozna do niego wejść, pogłaskać i wyprowadzić na spacer czy na wybieg. Ador potrzebuje więcej czasu na poznanie człowieka i zaufanie mu.

BILLY

Data urodzenia : ok. 2014r.

Kastracja : TAK

Billy jest u nas od 22.09.2016r. Błąkał się na terenie miasta Leszna. Początki były bardzo trudne, zarówno dla niego jak i dla nas. Billy był bardzo zestresowany, na wszystko i wszytskich  reagował agresją. Z czasem zaczął się przyzwyczajać do nowego otoczenia i opiekunów. Dzisiaj na obcych pokazuje zęby i głośno szczeka, wiemy już teraz że jest to kwestia czasu i przede wszystkim pracy z nim, aby postarać się zmienić jego zachowanie. Billy bardzo chętnie wychodzi na wybieg. Każdy, decydujący się na adopcję  psa ze schroniska, czy to małego i milusińskiego czy dużego i charakternego, powinien być świadomy, że z takim psem trzeba pracować. W wielu przypadkach powinniśmy pomysleć o pracy z behawiorystą, który pomoże nam poznać potrzeby psa. Dzięki temu i pies i nowy właściciel bądą ze sobą po prostu szczęśliwi. W przypadku Billego pomoc behawiorysty będzie niezbędna.

 

RESET

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Reset jest w schronisku od 21.08.2016r. Błąkał się przy ul. Rejtana w Lesznie. Reset jest jak na razie niepewnym psem. Widząc ludzi cieszy się, merda ogonkiem, ale jest w stanie ugryźć gdy odpina mu sie np. smycz. Mamy nadzieję, że ten stan poprawi się po zabiegu kastracji.

FLY

Data urodzenia : ok. 2013r.

Kastracja : TAK

Fly jest u nas od 27.07.2016r. Długo błąkał sie po ulicach Leszna. Był bardzo nieufny i ze strachu pokazywał zęby. Na dzień dzisiejszy już oswoił się z opiekunami, chętnie wychodzi na spacerki i na wybieg.Jest malutkim pieskiem, który będzie pasował na każde kolanka i każdą kanapę.

1 2 NastępnyOstatni