SYLWESTROWE KOCIAKI

W sylwestrowej sesji zdjęciowej wzięły udział koty przebywające w schronisku. Każdy z nich jest inny, wyjątkowy i niepowtarzalny. Każdy pragnie uwagi, miłości, dotyku ukochanej ręki swojego pana, pani...

Serdeczne podziękowania dla Pani Magdy Micek autorki wszystkich zdjęć.

Wszystkim naszym darczyńcom, osobom, które wspierają nas dobrym słowem, pomagają czynnie w opiece nad zwierzakami oraz tym, którzy pomagają w szczęśliwych adopcjach pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Niech ten Nowy Rok przyniesie same radosne, zdrowe, pełne uśmiechu dni. Naszym podopiecznym czworonogom życzymy aby trafiały do kochających nowych właścicieli, którzy decyzje o adopcji wnikliwie przemyślą i będą konsekwentni w swoich wyborach.

 

 ANUSZKA

Anuszka roczna kotka jest u nas po raz drugi. Pierwszy raz trafiła do schroniska  po przykrych przejściach. W wyniku wypadku lokomocyjnego  musiała mieć amputowany ogonek. Wyglądała jak mały ryś. W krótkim czasie została zaadoptowana do domku. Niestety po roku czasu wróciła do nas. To było ciężkie doświadczenie dla niej. Nie dała się nikomu dotknąć, prychała, syczała, nie miała apetytu. Na szczęście Anuszka zasymilowała się i z innymi kotami i z opiekunami. Jest kochaną kotką, domaga się uwagi głośno miaucząc jak widzi człowieka . Wskakuje na kolana, liże głaszczącą ją rękę, przytula się w takich chwilach widać że jest szczęśliwa.Niestety w schronisku jest tyle stworzeń , że czas poświęcony jednemu to okruch jego potrzeb.  Anuszka powinna jak najszybciej trafić do domku gdzie będzie rozpieszczana i przytulana.  Odeszła ze schroniska jako mały kociak, a trafiła jako dorosły kot. Czy może być coś gorszego jak odrzucenie?

 

 BAZYL

Bazylek  6 letni Kocurek skradł nasze serca od samego początku  Trafił do nas w bardzo złym stanie. Miał chroniczne zapalenia dróg oddechowych, sierść była w strasznym stanie. Bardzo długi czas spędził w klatce- izolatce. Poprawa  jego stanu była bardzo wolna wręcz znikoma.  Zapadła decyzja o wypuszczeniu go na wolność na terenie schroniska . Okazało się, że był to strzał w 10-kę. Bazyl odżył, jego sierść z dnia na dzień była coraz ładniejsza. Nie odstępował na krok pracowników, gdy ktoś pojawiał się przy bramie schroniska pierwszy witał gości. Czasami próbował wskakiwać do samochodów.  Przyjacielski stosunek do wszystkich ludzi i zwierząt kazał nam go jednak umieścić w kociarni. Bazyl chciał się witać z każdym psem, podchodził do boksów. Mogło to się skończyć dla niego tragicznie. Dlatego też podjęliśmy taką decyzję. Niestety  Bazyl to kot który pragnie ciągłego kontaktu z człowiekiem. Uwielbia być w centrum uwagi, lubi głaskanie i przytulanie. Po 1,5 roku w zamknięciu to już nie ten sam Bazylek. Często smutny, osowiały….. cały czas czeka

 

 DELTA

Delta 2 letnia kotka  trafiła do nas razem ze swoimi kociakami. Jej dzieci już dawno znalazły swoje szczęście z dala od schroniskowych klatek, a  Delta nadal w niej tkwi. Jest troszkę nieśmiałą i spokojną kotką. Nie zaczepia innych kotów, raczej się z nimi nie spoufala. W stosunku do ludzi jest troszkę nieufna, ale po dłuższym czasie podchodzi z ciekawości i daje się pogłaskać. Coraz częściej  widać że szuka kontaktu z człowiekiem. 

 

ESKA 

Eska śliczna czarna kotka. Do  schroniska trafiła jako 1,5 miesięczna kociak w lipcu 2016r. Mija już pół roku, a ona nadal tkwi w klatce. Można powiedzieć przecież ma opiekę, jeść i pić jej dadzą, posprzątają… Jednak trzeba pamiętać, że każde żywe stworzenie potrzebuje czuć się tym jednym i wyjątkowym. Potrzebuje uwagi i miłości. Karmienie, sprzątanie to tylko chwila obcowania z kotami potem znów zostają zostawione samym sobie. Bardzo przykre….

 

 FELUŚ

Felek 3 letni Kocurek to typ „Zosi samosi” wszystko sam, wszędzie sam. Nie przepada za czułościami. Nie lubi nadmiernego głaskania, a przytulania wręcz nie znosi. Tak ma i takim trzeba go pokochać. Jest raczej typem przywódcy, nie lubi jak inne koty zaglądają mu w miseczkę, czy zajmują jego ulubiony drapak. Potrafi wyegzekwować posłuszeństwo ogółu. Felusia nie można nie lubić. Jest specyficzny i to jego wielki plus.

 

 ISKRA

2 letnia Iskierka  jest kochaną, spokojną kotką. Nie za bardzo lubi towarzystwo innych kotów. Omija je szerokim łukiem. Inne koty to wyczuwają i tez jej niestety nie lubią. Obserwuje inne koty kiedy zbiegają się wokół opiekuna prosząc o uwagę i pieszczoty. Po krótkiej chwili tez nieśmiało z boku daje o sobie znać.  Iskierka ma pecha, nie dość że ma częściowy ogonek ( konieczna była amputacja) to jeszcze nie widzi na jedno oczko.Kto pokocha tą ślicznotę??? Pilnie potrzebny  kochający domek!!!

 

 MELA

Energiczna, wesoła roczna kotka – oto cała Mela. Ma piękne futerko i cudownie zielone oczy. Prawdziwa ślicznotka. Wszędzie jej pełno, wszystkiego jest bardzo ciekawa. Świetnie „dogaduje” się z mieszkańcami kociarni. Co tylko się ruszy Mela już tam jest skora do zabawy. Lubi towarzystwo ludzi, nie stroni od pieszczot. 

 

 PABLO

Pablo 3 letni Kocurek trafił do lecznicy weterynaryjnej z pokaleczonym ogonem, niestety pomimo wysiłku weterynarza nie dało się go uratować. Pablo przypomina słynnego kota w butach, tylko kapelusza muszkietera mu brak.  Jest bardzo milusiński. Patrząc na człowieka swoimi mądrymi oczkami głośno miauczy domagając się o uwagę. Jest grzecznym, spokojnym kotem, nie wdaje się w żadne "kocie" awantury. Chodzi za człowiekiem krok w krok.

 

PEPE 

Pepe półroczna przytulanka. Kocha ludzi. Jak tylko wejdzie się do kociarni Pepe już jest przy nogach. Ciężko cokolwiek posprzątać bo Pepe już jest na kolanach już podchodzi pod rękę bo chce być głaskany. Mówi się, że koty chodzą własnymi ścieżkami…Pepe chodzi ścieżkami człowieka. Choć jest największym kotem w tzw. Małej kociarni, z wszystkim współmieszkańcami żyje w pełnej harmonii. Nie jest dominatorem, który przepędza maluchy od miski. Pepe zasługuje na kochający dom już od zaraz.

 

PUSIA

 Pusia kilkumiesięczna czarnulka. Jest wystraszonym i nieśmiałym kociakiem. Trafiła do schroniska z siostra Punią, która była jej bardzo kontaktowa, nie bała się ludzi. . Przy niej Pusia czuła się bezpiecznie. W momencie adopcji Puni, Pusia została sama. Z innymi kotkami dobrze się dogaduje, jednak od człowieka ucieka. Jak już się uda wziąć ja na ręce jest dobrze. Pod wpływem głaskania zaczyna przyjemnie mruczeć. Może ty pokochasz tego malucha…dasz mu kochający domek???

 

RUDI 

Rudi pięknie umaszczony rudasek. Ten ok.  6 miesięczny kocurek jest raczej nieśmiały w stosunku do ludzi. Z innymi kotami świetnie się dogaduje, ale do człowieka podchodzi z rezerwą. Jak inne koty podchodzą on patrzy z daleka i powoli podchodzi z ciekawości. Jednak gdy wyciągnie się rękę czmycha przestraszony. Gdyby znalazł się kochający domek dla niego na pewno szybciej zaufałby człowiekowi.

 

 

ROSA

Rosa jest maleńką kotką. Bardzo wystraszona i nieufna. Nie daje się pogłaskać, wziąć na ręce. Potrzebny jej cierpliwy właściciel, który uszanuje jej potrzeby i zaskarbi sobie jej przjaźń i przywiązanie.

 

 BONA

Cudna kotka Bona. Kochana, cierpliwa, spokojna, można tu wymieniać same dobre rzeczy o niej. Do tego jest bardzo nieśmiała, patrząc na nią ma się wrażenie że przeprasza że w ogóle żyje. Bez problemu daje się brać na ręce, cierpliwie znosi różne zabiegi czy to pielęgnacyjne czy weterynaryjne. W kociarni niestety jest bardzo zestresowana. Ucieka na najwyższe półki byle jak najdalej byle się schować przed innymi kotami.   Serce się kroi patrząc na nią…. 

wróć

Ostatnio dodane