POKAZOWE SZKOLENIE - PODSUMOWANIE

 Od 27 sierpnia br. wybrane psiaki ze Schroniska w Henrykowie uczestniczą w programie szkolenia Lira”. Jest to ogólnopolski, autorski program pomocy psom schroniskowym. Jego pomysłodawcą jest Jacek Gałuszka właściciel szkoły przyjaciół psów „Wesoła Łapka”.

Szkolenie w naszym schronisku jest prowadzone przez wolontariuszy pod opieką merytoryczną trenera  szkoły „Wesoła Łapka” pana Tomasza Kuśmierka z Gostynia. Pan Tomek z wyróżnieniem ukończył kurs trenera - behawiorysty organizowany przez szkołę Silva Lupus i z powodzeniem pracuje jako szkoleniowiec, zoopsycholog. Oprócz tego jest właścicielem hotelu dla psów DOGMASTER.

Celem programu „Lira” jest zwiększenie szansy na adopcję psa ze schroniska. Podczas szkolenia psy uczą się podstawowych komend m.in. siad, waruj, podaj łapę.

W szkoleniu uczestniczy piątka psiaków : Brutus, Wijek, Ola, Lesio i Benek. Żaden z tych psiaków wcześniej nie przechodził żadnego szkolenia dlatego byliśmy pełni obaw czy  będą chciały współpracować. Po kilku spotkaniach okazało się, że nasze obawy były bezpodstawne. Cała piątka dzielnie stara się sprostać nowym wyzwaniom, a przy okazji uczy nas ludzi,  formy komunikacji „pies- człowiek”.

19 listopada br. o godz. 14.00 na wybiegu dla psów przy ul. Norwida w Lesznie  odbędzie się ostatnie pokazowe szkolenie naszych pupili zakończone małym egzaminem.

Wszystkich gorąco zapraszamy do uczestnictwa w tym spotkaniu. Chcemy pokazać, że pies ze schroniska potrafi nabyć nowe umiejętności, chętnie współpracować z człowiekiem, i mimo wcześniejszych doświadczeń zaadoptować się do nowej sytuacji.

Jesteśmy pewni, że duża część społeczeństwa zmieni swoje negatywne poglądy na temat adopcji psa ze schroniska. 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE !!!  

NIE POŻAŁUJECIE CZASU SPĘDZONEGO Z NASZYMI PODOPIECZNYMI !!!

________________________________________________________________

 Pomimo mokrej i ponurej pogody pokazowe szkolenie przebiegło w "słonecznej" i "uśmiechniętej" atmosferze. Kibicujących osób nie zabrakło pomimo deszczowej pogody za co serdecznie dziękujemy. 

Dziękujemy również mediom, które przybyły i pięknie zrelacjonowały nasze szkolenie, i tym samym zachęciły do adopcji zwierząt ze schroniska.

Dziękujemy z całego serca naszym kochanym psiakom, że tak cudownie zaprezentowały swoje umiejętności.

Jesteśmy pewni, że Lesio, Wijek, Brutus Ola szybko znajdą nowe domki, tak jak ich kolega Benek.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Tomkowi Kuśmierkowi za pomoc i chęć współpracy z nami i z naszymi podopiecznymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

wróć

Ostatnio dodane