Szkolenie LIRA

Od września 2016 trwa w naszym schronisku program szkolenia psów schroniskowych LIRA, który zainicjował pan Jacek Gałuszka - założyciel szkoły dla psów Wesoła Łapka we współpracy ze schroniskiem w Gliwicach w lipcu 2007 roku. W cotygodniowych szkoleniach uczestniczą wybrane pieski pod opieką wolontariuszy. Celem szkolenia jest zwiększenie szans na adopcję poprzez pokazanie, że pies ze schroniska nie jest gorszy i potrafi opanować potrzebne umiejętności psa rodzinnego, chętnie współpracuje z człowiekiem i socjalizuje się z otoczeniem. 

W rolę nauczyciela i trenera naszych bezdomniaczków wciela się pan Tomasz Kuśmierek, szkoleniowiec Wesołej Łapki oraz właściciel hotelu dla psów DOGMASTER z Gostynia. Pan Tomek z wyróżnieniem ukończył kurs trenera - behawiorysty organizowany przez szkołę Silva Lupus i z powodzeniem pracuje jako szkoleniowiec, zoopsycholog.

Pod jego nadzorem uczymy się rozumieć to, co psy chcą nam powiedzieć, staramy się odszyfrować wysyłane przez nie sygnały, pracujemy nad luźnym chodzeniem na smyczy, nowymi komendami oraz przychodzeniem na zawołanie. Jedne psy "łapią w locie", inne potrzebują więcej czasu. 

Poniżej przedstawiamy piątkę naszych pilnych uczniów:

wróć

Ostatnio dodane