BEZDOMNE PSIAKI NA WYSTAWIE PSÓW

Dnia  28 maja tj. sobota w godz. od 10.00 do 16.00  Międzygminne schronisko dla bezdomnych zwierząt w Henrykowie będzie uczestnikiem Międzynarodowej wystawy dla psów 

Podczas wystawy rasowych psów chcemy zainteresować odwiedzających psami, które pomimo tego, że nie mają rodowodów i nie mogą pochwalić się „medalami”, są istotami czującymi i kochającymi, gotowymi wiernie towarzyszyć człowiekowi oddając mu maksimum siebie. Często ludźmi kierują stereotypy typu „ wezmę szczeniaka i sobie wychowam, bo stary pies ze schroniska może być agresywny i niczego już się nie nauczy. Jest to najbardziej błędne przekonanie.

Dlatego też na wystawie będą z nami psiaki, które pokażą jak otwartym pełnym radości i przyjacielskim do człowieka może być pies ze schroniska.

Będziemy również roznosić ulotki o kastracjach pokazując jak duży jest problem bezdomności zwierząt oraz z czego ta bezdomność wynika.  Poprzez rozdawanie ulotek o kastracjach/sterylizacjach chcemy uświadomić ludzi, że sterylizując swojego pupila nie dość, że przedłużają i podnoszą mu komfort życia to również zapobiegają zwiększaniu się liczby niechcianych zwierząt w schroniskach. 

Dzięki Fundacji „Zwierzęce SOS” będziemy mieli ze sobą puszki, do których chętni będą mogli wrzucić „grosik” na potrzeby bezdomnych zwierząt. Zebrane w ten sposób środki będą przeznaczone na psy, które potrzebują fachowej pomocy behawiorystycznej. Na dzień dzisiejszy w schronisku znajduje się kilka psów, które pomimo starań pracowników i wolontariuszy, są bardzo wycofane i nie nadają się jeszcze do adopcji. Praca z behawiorystą pozwoli na szybszą resocjalizację psów i zwiększy ich szanse na nowe życie poza murami schroniska.

Cele uczestnictwa w wystawie :

1.      Przełamywanie stereotypu wizerunku psa ze schroniska

2.      Możliwość zaadoptowania psa na miejscu

3.      Zachęcanie do ograniczania bezdomności zwierząt poprzez ich kastrację/sterylizację

4.      Zachęcanie do sprzątania po swoim pupilu w czasie spaceru.

5.      Zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt :

1)      Na pomoc behawiorysty dla najbardziej potrzebujących psiaków

2)      Na bieżące remonty boksów oraz bud dla psów

3)      Na zakup transporterów dla kotów i specjalistyczny sprzęt do wyłapywania zwierząt

wróć

Ostatnio dodane