PSY LĘKOWE

Duża część zwierząt trafiających do schroniska już od pierwszych dni pobytu u nas jest otwarta na nowych opiekunów, przyjaźnie nastawiona i chętna do współpracy.

Druga grupa zwierząt to przerażone istoty, które nie potrafią odnaleźć się w nowym otoczeniu. Część z nich porzucona przez właścicieli, od których nie zaznała żadnej krzywdy, a część, która jednak tych krzywd doznała.

Pies lękowy to nie zawsze pies, który kiedyś został skrzywdzony. Pies może  taki po prostu być, co nie znaczy, że nie trzeba z nim pracować. Wręcz przeciwnie nalezy z nim pracowac podwójnie.

Adoptując takiego psa musimy być pewni, że jesteśmy w stanie zaakceptować go w pełni takim jakim jest i że nie wszystkie nasze próby uwolnienia go od jego lęków będą udane.

W schronisku jest kilkanaście takich psiaków. Opisy tych, które poczyniły znaczny postęp znajdują się w psiakach do adopcji. Co nie znaczy, że do adopcji mogą iść "od ręki"

Cały czas pracujemy z nimi i jesli ktoś byłby chętny do podjęcia się adopcji takiego psa musimy mieć pewność, że osoba adoptująca jest świadoma zadań i wyzwań, które przed nią stoją.

Psiaki lękowe w schronisku :

BOJ, HOLKA, BZIK, TORA, IDA, KATI, YOKO, REKSIO, CYNTIA, CHIPS, EWIL, BRIKO, MIKOŁAJ, DOLAR, FAZI, ROBIN, FENDI,