Niepełnoletni

Powodem dla którego nie przyjmujemy do pracy w schronisku  osób niepełnoletnich jest to, że takie osoby nie mogłyby mieć samodzielnie kontaktu ze zwierzętami. Cały czas musiałaby ich pracę nadzorować osoba dorosła. W schronisku pracuje 5 osób z tym, że zgodnie z miesięcznym harmonogramem każdego dnia jest tu od 3 do 4 osób. Bardzo rzadko zdarza się komplet. Z uwagi na mnóstwo pracy nie jesteśmy w stanie pilnować osób, które nie ukończyły 18 roku życia.

Jednak to, że  nie przyjmujemy osób niepełnoletnich do wolontariatu nie oznacza, że nie mogą one pomóc bezdomnym zwierzakom. Mogą i to bardzo!!!

Oto kilka podpowiedzi w jaki sposób możesz pomóc :

  1. Organizowanie zbiórek darów na rzecz schroniska np. w szkole, kółkach zainteresowań itp.
  2. Organizowanie akcji rozgłaszających problem bezdomnych zwierząt np. pogadanka na lekcji wychowawczej ( jeśli twój nauczyciel się zgodzi chętnie przyjedziemy na taką lekcję z jednym z naszych podopiecznych i opowiemy o naszym schronisku ), przygotowanie gazetki ściennej w szkole itp.
  3. Pomaganie w szukaniu domów dla bezdomnych psiaków i kociaków wśród rodziny, przyjaciół i znajomych. Możesz ogłosić zwierzaki na stronie internetowej.

Możesz pomagać naprawdę na wiele sposobów. Wszystko zależy od twej wyobraźni i pomysłowości.

Jeśli masz pytania dotyczące schroniska napisz do nas schronisko@schronisko.leszno.pl