Logo Adopcja

Psiak miesiąca

KUBUŚ

Kubuś jest jednym z nielicznych już weteranów  schroniska. Jest z nami już od 5 lat. To bardzo długo jak na Kubusia bo to psiak marzenie!!!

Początki jego pobytu w schronisku były trudne. Chyba nigdy nie miał kontaktu ze smyczą bo bał się jej przerażliwie. A że  spory z niego chłopak wynoszenie go na wybieg na rękach nie wchodziło w grę. Po wielu próbach, namowach, przekupstwach przysmakami Kubuś powoli powoli pokonywał swój strach.

Kubuś jest ok. 12 letnim psiakiem w typie naprawdę dużego jamnika :-). Jest wykastrowany, zaszczepiony i zaczipowany.

Czy te oczy mogą kłamać ???.... oczywiście że nie !!!  Kubuś to szczery, oddany przyjaciel człowieka. Nigdy nie ma złego humoru, do każdego ma zawsze uśmiechniętą mordkę i merdający ogonek. Uwielbia spacerki, na których z początku trochę ciągnie smycz, ale im dalej tym lepiej. Ma bardzo łagodne usposobienie dlatego też jest częstym gościem w szkołach i przedszkolach. Występuje jako przedstawiciel wszystkich podopiecznych schroniska. Pokazuje jak wspaniałym przyjacielem może być pies, który został odepchnięty przez swoich właścicieli. Jak pełen wiary, miłości, oddania i optymizmu może być po swoich trudnych przejściach. 

Kubuś czeka i nie traci nadziei ... gdzieś tam jest ten, który również czeka i szuka właśnie jego. Bo przecież każda istota czująca , a takie są właśnie psy, potrzebuje tej drugiej połówki do szczęścia, swojego miejsca na świecie.